Newsy muzyczne

Chynna wystąpi w Warszawie

Urodzona w Filadelfii Chynna wystąpi 5 grudnia w warszawskiej Hydrozagadce.

Kariera Chynny Rogers rozpoczęła się, kiedy miała zaledwie 14 lat. Artystka pierwsze kroki zawodowe stawiała na modowych wybiegach. Szybko jednak zaczęła rozwijać swoją pasję do sztuki, a przede wszystkim muzyki. Podczas pokazów mody w Nowym Jorku poznała członków słynnego kolektywu ASAP Mob, w którym działał nieżyjący już ASAP Yams. To on zauważył w Chynnie talent i zmotywował do działania.

Jak się okazało, miał rację. Dziś Chynna rozwija swój osobisty styl. Ulotny muzyczny klimat łączy z mocnymi, często do bólu szczerymi wersami. W 2015 roku ukazała się jej pierwsza EP-ka - "I'm Not Here, This Isn't Happening", której tytuł zaczerpnęła z jednej z piosenek Radiohead. Jej kolejne wydawnictwo "Ninety" było bezpośrednim odniesieniem do pierwszych miesięcy bez uzależnienia od opioidów, z którym zmagała się artystka. W swej twórczości nie stroni od tematów bardzo osobistych. Oprócz ważnych dla niej odniesień artystyczno-kulturalnych, porusza również m.in tematykę buddyzmu.

W tym roku fani Chynny doczekali się dwóch nowych kawałków, a na jesień zapowiedziany jest jej nowy projekt, który promować będzie w Polsce 5.12 podczas koncertu w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Bilety na www.alterart.pl i ebilet.pl!
Cena: 60 PLNŹródło: Alter Art

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania