Newsy muzyczne

Daria Kowolik wydała singel "Skrzydła w pół"

Daria Kowolik - najbardziej baśniowy głos trwającej właśnie jubileuszowej edycji the Voice of Poland skradła serca jurorów coverem “Bad Day” z repertuaru Daniela Powtera. Właśnie wydała singel wraz z dość odważnym wideoklipem „Skrzydła w pół” opowiadającym o zderzeniu dwóch światów.

Masz baśniowy głos. Mianuję Cię najsłodszym głosem tej edycji! (…) świetnie przechodzisz pomiędzy rejestrami - Michał Szpak

“Masz coś takiego w głosie, że jak się zamyka oczy to czuję się jak w baśni. To jest niesamowity wokal. Twój głos uspokaja, leczy” - Kamil Bednarek

“Mnie urzekła Twoja czystość łapania dźwięków, czystość śpiewania, intonacja. To jest dar od Boga, ale jest to też Twoja praca. Wydaje mi się, że śpiewasz świadomie.” - Baron

Tak występ Darii komentowali trenerzy show i nie były to pierwsze słowa uznania dla jej zdolności wokalnych. Na antenie TV Kowolik zadebiutowała w 2016 r. biorąc udział w popularnym programie stacji TVN - Mam Talent w którym doszła do finału i podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

Wystąpiła w „Dzień Dobry TVN” oraz „Pytaniu Na Śniadanie”. Wzięła udział w programie „Opolskie Przeboje” czyli preselekcjach do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki 

w Opolu. Zaśpiewała tytułową piosenkę do bajki „Lupdidu” oraz utwory do nowej części filmu animowanego Disneya „Tarzan”.

Swoją przygodę muzyczną rozpoczęła już w przedszkolu. To wtedy narodziła się pasja do śpiewania, recytacji i występów na scenie którą żyje do dziś. Na swoim koncie ma udział w licznych warsztatach, konkursach i festiwalach z których oprócz nagród i wyróżnień wyniosła najcenniejsze - konsekwentne spełnianie marzeń o własnej karierze muzycznej.

Występowała z chórem „Amuz Gospel Choir” stworzonym przez dr Brian’a Fentressa oraz solo m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach, w Auli Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, w Amfiteatrze oraz Filharmonii Opolskiej.

Prowadzi kanał internetowy na którym regularnie zamieszcza covery jej idoli muzycznych oraz kompozycje stworzone w domowym zaciszu z bratem Fabianem. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno - aktorskim uzyskując tytuł wokalistki estradowej. 

Na co dzień współpracuje z zawodowym gitarzystą Damianem ,,Struną” Surow.

Listopad bieżącego roku to kolejny przełomowy moment w życiu młodej i bardzo utalentowanej wokalistki. Jak sama przyznaje:

"Jestem gotowa dzielić się tym co gra mi w duszy z całym światem. będzie popowo, energetycznie i z pazurem. możliwość tworzenia z wdzięczności za to jak wiele dostałam na drodze do dziś jest już wspaniałym osiągnięciem jeśli jednak uda mi się porwać w tą muzyczną podróż innych będę podwójnie zaszczycona. zapraszam do przesłuchań singla oraz jeszcze bliższego poznania się na premierowym koncercie 29 listopada w warszawskiej sali widowiskowej Okęcie".

 


Źródło: Art House

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania