Newsy muzyczne

Nowy album Tindersticks już w sklepach

Wczoraj odbyła się premiera nowej płyty brytyjskiej formacji Tindersticks zatytułowanej "No Treasure But Hope".

Trzy lata od ostatniego albumu, Stuart Staples zdecydował, że powrót Tindersticks wymaga czegoś wyjątkowego.

Czułem, że potrzebujemy zrobić coś sensownego" - twierdzi Staples. Żaden album Tindersticks nie był oczywiście pozbawiony sensu, ale te intymne, ekspansywne nastrojowe piosenki są głęboko poruszające i pełne piękna. Bogaty w intuicyjne ciepło, bujne melodie i dociekliwy duch, ‘No Treasure But Hope’ to album, który rzuca nowe światło na podstawowe cechy Tindersticks, skąpany w blasku zespołu, który chce przekonać się o tym, co potrafi.

W przypadku Staplesa jedna zasada okazała się owocna: należy unikać znanych ścieżek. “Ostatnie dwa albumy były stopniowo budowane do tego etapu, aż zostały ukończone do momentu wspólnego grania i nagrywania w naszym studiu. Kiedy zastanawialiśmy się jak prezentować te piosenki na żywo, przydarzały im się różne rzeczy. Tym razem chcieliśmy to odwrócić - zrobić coś, co polegałoby na wspólnym zaangażowaniu się w piosenkę w danej  chwili". 

Staples przyniósł ze sobą “głębokie poczucie odpowiedzialności”. za zespół i filozofię stojącą za ich odrodzeniem w połowie 2000 roku. “Nie interesowała mnie nostalgia” - mówi Staples – “i myślę, że wszyscy się ze mną zgodzili, więc opuściliśmy głowy i pozostaliśmy przy tym. Nigdy więcej nie będziemy młodym zespołem. Ale jeśli chodzi o łączenie się z muzyką, ludźmi i pomysłami, ostatnie 10 lat było prawdopodobnie najlepszą dekadą zespołu.”.

Staples naszkicował i napisał teksty piosenek jesienią 2018 roku w swoim nowym domu w Ithaca w Grecji. “Ludzie mówią, że Ithaca to koniec twojej podróży” - komentujeOstateczne miejsce docelowe…”. Tymczasem za sprawą bogactwa otaczającego ‘No Treasure But Hope’, Staples otwiera ramiona na nowe podróże.Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania