Newsy muzyczne

#OneLight Świąteczny Festiwal Kultur w Warszawie

W dniach 20-22 grudnia 2019 odbędzie się pierwszy w Polsce ŚWIĄTECZNY FESTIWAL KULTUR #ONELIGHT z udziałem Adama Sztaby, Katarzyny Nosowskiej, Kayah oraz wielu innych artystów z Polski i zagranicy.

Świąteczny Festiwal Kultur będzie niezwykłym wydarzeniem muzycznym skupiającym się na pojednaniu, radości i wspólnym celebrowaniu Świąt Bożego Narodzenia oraz Chanuki. Na zaproszenie organizatora, Miracle of Israel, udział w Festiwalu Kultur potwierdzili: Kayah, Katarzyna Nosowska, Igor Herbut, Krzysztof Zalewski, Skubas, Dawid Kwiatkowski oraz Adam Sztaba z orkiestrą – jedni z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej, by pokazać wspólne tradycje obrządku chrześcijańskiego i żydowskiego poprzez muzykę. Wraz z nimi wystąpią także artyści z Izraela czy Stanów Zjednoczonych, jak np. Maurice Sklar, Miqedem czy Klezmeranians. Pod kierunkiem artystycznym Adama Sztaby, zaprezentowane zostaną nowoczesne interpretacje tradycyjnych świątecznych pieśni i utworów muzyki żydowskiej i chrześcijańskiej, polskiej.

Festiwal to niezwykła okazja, by zbliżyć do siebie dwie kultury, które przez wieki oddziaływały na siebie oraz czerpały wzajemną inspirację ze swojego dziedzictwa.

Organizator przekaże dochód z biletów na cele charytatywne.

MIEJSCE:

Centrum Targowo-Kongresowe Global Expo przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie.

PROGRAM:

PIĄTEK, 20.12, godz. 19:00

Koncert #ONELIGHT z udziałem Kayah, Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Adama Sztaby z orkiestrą oraz międzynarodowych gości: Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians
Przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa, żydowskiego rabina polskiego pochodzenia

SOBOTA, 21.12, godz. 19:00

Koncert #ONELIGHT z udziałem Kayah, Katarzyny Nosowskiej, Skubasa, Dawida Kwiatkowskiego, Adama Sztaby z orkiestrą oraz międzynarodowych gości: Maurice Sklar, Miqedem, Klezmeranians
Przesłanie jedności i nadziei – historia Jonathana Bernisa, żydowskiego rabina polskiego pochodzenia

NIEDZIELA, 22.12, godz. 11:00 - WSTĘP WOLNY!

#ONELIGHT – wspólne świętowanie. W tym dniu zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania przy dźwiękach żydowskich melodii, polskich kolęd, w atmosferze przedświątecznej radości.
Gościnnie: DownTown Brass
udział w niedzielnym świętowaniu jest BEZPŁATNY i nie wymaga rejestracji

ORGANIZATOR:

20 miast, 6 krajów, tysiące uczestników z całego świata – od 20 lat festiwale #onelight, organizowane przez fundację Miracles of Israel, budują mosty porozumienia kultur i tradycji chrześcijańskich i żydowskich, które przez stulecia żyły obok siebie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Regulamin Imprezy dostępny na: www.onelightfestiwal.pl/regulamin. Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacja regulaminu.

Wejście na teren obiektu otwieramy o godz. 17:00 (w piątek i sobotę), o godz. 10:00 (w niedzielę).

UWAGA: Udział w niedzielnym świętowaniu jest BEZPŁATNY i nie wymaga rejestracji.

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania