Newsy muzyczne

Rock Na Bagnie ogłosił kolejnych wykonawców

Ogłaszamy kolejnych wykonawców festiwalu Rock Na Bagnie w Goniądzu, który odbędzie się w dniach 3-4 lipca.

Oto komunikat organizatorów: 

"Przede wszystkim chcieliśmy się pochwalić, że przybędą do nas słynni nowojorczycy z THE TOASTERS i rozbujają całe Podlasie. Opiniotwórczy magazyn Mojo umieścił ich na trzecim miejscu zespołów ska wszech czasów i zostali wyprzedzeni tylko przez The Skatalites i The Specials! Szykujcie czarno-białe stroje i ćwiczcie kroki, bo zapowiada się ostra potańcówka.

Natomiast ARMIA zaprezentuje swą „Legendę”, niezwykłą płytę sprzed dwudziestu ośmiu lat, która do dziś uznawana jest za jedną z najważniejszych płyt polskiego rocka. Niezwykła ściana dźwięku stworzona przez jedynego i niepowtarzalnego Roberta Brylewskiego, wsparta potężnym głosem Tomka Budzyńskiego i jego mistycznymi, metaforycznymi opowieściami o człowieczeństwie ZNÓW zagrana zostanie na żywo.

Po raz pierwszy w Goniądzu pojawi się kolejna legenda – trójmiejska BIELIZNA, która przypomni, że Trójmiasto miało kiedyś niezwykłą Gdańską Scenę Alternatywną. Na czele zespołu stoi charyzmatyczny Jarek Janiszewski, jeden z najważniejszych poetów polskiego rocka. Dziś Bielizna niewiele się różni od tej sprzed trzydziestu lat, grają w niej muzycy, którzy zakładali zespół, a jedynym nowym nabytkiem jest świetny gitarzysta Krzysiek Stachura.

KONIEC ŚWIATA, jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych, mający na koncie dziesięć płyt i setki koncertów pokaże, że na Śląsku można świetnie łączyć rock’n’roll z folkiem. BAiKA to natomiast Bagienny debiutant, choć muzycy, którzy go tworzą do debiutantów nie należą. To nowa grupa Piotra Banacha, dawnego lidera Hey i Indios Bravos. Czy powtórzy sukces swoich poprzedników? Wałbrzyski SAJGON pamięta jeszcze festiwal w Jarocinie w 1994, gdzie grał. Po wieloletnim niebycie znów występuje i zadebiutuje w Goniądzu. Kolejną reaktywację przeżyli w Dębicy, skąd przyjedzie zespół MAMUSIU RATUJ w poprzednim życiu znany jako Chaos Ukraina.

Mamy jeszcze kilku gości zagranicznych, którzy przybywają w miejsc bardzo odległych. Po raz pierwszy będą u nas grać goście z Ameryki Południowej! THE MULLET MONSTER MAFIA przybędzie ze stanu São Paulo zaprezentować intensywną i ognistą muzykę surf łączoną z wpływami metalu i punka. Natomiast z miejscowości Mettman, czyli z centrum Zagłębia Ruhry przyjedzie FLEICHWOLF, energetyczna mieszanka punku, metalu, rocka, hardcore’u i noise.  Ze Białorusi przyjadą z Всё_CRAZY, którzy pokażą, że punk celtycki też może powstawać za naszą wschodnią granicą, a z Moskwy THE ZAPOY!, reprezentant tamtejszej sceny oi.

Do kwietnia trwają też cykliczne przesłuchania w warszawskim klubie Mechanik. Wyłoniony zostanie w nich jeden zespół, który rozpocznie przyszłoroczny Rock Na Bagnie. Na razie zgłosiło się siedemdziesiąt grup.

Przypominamy, że do końca marca cena karnetów wynosi tylko 70 złotych. Potem podrożeją"

Swój udział w imprezie zapowiedzieli wcześniej także: 

ALVIN GIBBS & DISOBENDIENT SERVANTS

Gibbs do dziś występuje z UK Subs, kiedyś był też basistą w zespole Iggy Popa i grał w supergrupie Urban Dogs. To właśnie z Subsami przyjechał do Polski w 1983 roku na legendarną trasę koncertową z zespołem Republika. Potem jeszcze kilka razy odwiedzał nasz kraj. Jego nowy zespół istnieje od niespełna dwóch lat, ale zdążył już wydać dwie płyty „Ghost Train” i „Your Disobedient Servants”. Na każdej znalazły się piosenki nawiązujące do punk rocka w stylu 1977 roku, garage rocka lat 60. i rock’n’rolla. Gibbsowi towarzyszyć będą między innymi Jamie Oliver (perkusista Subs ) i gitarzysta Leigh Heggarty znany z The Ruts. W repertuarze zespołu pojawią się również utwory ich macierzystych grup.

Przyjadą też dwie młode warszawskie ekpiy: Criminal Tango, czyli zgraja stołecznych obiboków grających mieszankę punk rocka, rockabilly, z domieszką swingu, a wszystko utrzymane w charakterze Grzesiuka oraz Moron’s Morons, którzy inspirują się garażowym graniem lat 60. I 70.,m.in. The Stooges czy The Dictators.

ZIMNA WOJNA – zespół założony we Wrocławiu w 2016 roku przez nieślubne dzieci Czterech Jeźdźców Apokalipsy i Myszki Miki. Muzyczne połączenie kakofonii i absurdu, podlane dużą dawką rockandrollowej energii. Filozofia zespołu Zimna Wojna sprowadza się do jednego zdania: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno!”. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w towarzystwie takich zespołów jak Chelsea, Booze & Glory, The Analogs, Defekt Muzgó, GAGA Zielone Żabki, Prawda czy Sedes, zagranych w różnych częściach Polski. Odrobinę prymitywny sznyt warstwy muzycznej i szorstkie brzmienie Zimnej Wojny nie są na pewno przeznaczone dla fanów wyrafinowanych i wygładzonych produkcji! Teksty silnie oddziałujące na przysadkę mózgową w połączeniu z rytmicznie pląsającą sekcją, sprawią, że po odsłuchaniu poczujesz się jak pies Pawłowa! Każdy fan punk rockwego grania w starym stylu będzie zadowolony. Hardo, skocznie i z przytupem!

Pokrewne wątki:

||ALA|MEDA|| zapowiada album 'SPECTRA. VOL.1'

2022-01-28

Grupa ||ALA|MEDA|| (znana jako Alameda 5) zapowiedziała nową płytę "Spectra vol.1", która ukaże się 25 lutego w Brutality Garden.

Czytaj więcej...

Michał Szczerbiec w duecie z Caroline Brazavsky

2022-01-28

„Chcę też taka być" to singiel zapowiadający piątą płytę gitarzysty Michała Szczerbca, która premierę będzie miała wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Laibach zapowiada nowy album

2022-01-28

"Wir sind das Volk" to tytuł nowej płyty grupy Laibach, która ukaże się w marcu.

Czytaj więcej...

Goya prezentuje 'Zakamarki'

2022-01-28

Ukazał się nowy singel grupy Goya zatytułowany "Zakamarki".

Czytaj więcej...

Keith Richards wyda reedycję 'Main Offender'

2022-01-27

18 marca ukaże się reedycja trzeciego albumu solowego gitarzysty The Rolling Stones zatytułowanego "Main Offender".

Czytaj więcej...

Schiller na trzech koncertach w Polsce

2022-01-27

Schiller wystąpi w maju w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Gościem specjalnym będzie Michał Łapaj z Riverside.

Czytaj więcej...

Duet Rozmazani na ciężkie czasy

2022-01-27

"Hard Times" to nowa propozycja duetu Rozmazani utrzymana w stylistyce Peaches i Recoil.

Czytaj więcej...

Nowakowsky z nowym singlem 'No Weź'

2022-01-27

"No Weź" to drugi singel pochodzącego z Iławy wokalisty Nowakowsky'ego.

Czytaj więcej...

Ladaco i 'Jezioro Łabędzie'

2022-01-26

Ladaco prezentuje kolejny singiel zapowiadający jego drugi album studyjny pt. „Drugie Primo”, który ukaże się w 2022 roku.

Czytaj więcej...

Fontaines D.C. zagrają w Warszawie

2022-01-26

Pochodząca z Dublina post-punkowa grupa Fontaines D.C. zagra 13 czerwca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania