Newsy muzyczne

Sebadoh zagra w Warszawie

Amerykańska grupa Sebadoh wystąpi 19 marca w warszawskich Hybrydach.

Bilety w ogólnej sprzedaży od piątku 10 stycznia od 10:00
Przedsprzedaż Citi Handlowy: środa, 8 stycznia 12:00 – piątek 10 stycznia 9:00
Przedsprzedaż Ticketmaster Polska: czwartek 9 stycznia 10:00 – piątek 10 stycznia 10:00

Minęło już sześć lat odkąd Sebadoh wydał swoją ostatnią płytę, dlatego też premiera dziewiątego albumu „Act Surprised”, wydaje się być nieco opóźniona. Tak naprawdę jest to dość szybkie tempo jak na legendy lo-fi indie rocka. W końcu między wydanym w 2013 roku „Defend Yourself”, a jego poprzednikiem „The Sebadoh” była 14-letnia przerwa, więc tak naprawdę 6 lat to nic. Poza tym trio - Lou Barlow, Jason Loewenstein i Bob D’Amico – ma całkiem dobry powód.

„Lou jest zawsze porywany przez grupę Dinosaur Jr. na te zabawne i emocjonujące rock’n’rollowe trasy na wyższym poziomie”, śmieje się Loewenstein, „więc w momencie kiedy go odzyskaliśmy musimy na nowo rozpalić ogień”. To właśnie zrobiło trio nagrywając 15 nowych utworów z Justinem Pizzoferrato, twórcą odpowiedzialnym za wiele albumów Dinosaur Jr. Nagrania stworzone w Sonelab w Easthampton w Massachusetts oznaczały zmianę w podejściu do zespołu, który nie tylko sam wyprodukował poprzednią płytę, ale także poświęcił trochę więcej czasu niż zwykle na jej ukończenie. Podejście Loewenstein’a jest podobne, ale jego piosenki są bardziej niespokojne, co jest odzwierciedleniem odczuwanego niepokoju, który można usłyszeć w postrzępionych, ciężkich basach „Stunned” i „Battery”. To coś, co, jak mówi, jest potęgowane przez czasy zaawansowanych technologii, zwłaszcza rosnącą dominację telefonów komórkowych i Internetu w naszym codziennym życiu. W tym temacie „Act Surprised” to ważny album na współczesne czasy. Chociaż zachowuje kwintesencję charakterystycznych cech, które zdefiniowały Sebadoh w ciągu niezwykłej 30-letniej kariery, jest to również płyta, która rzuca nowe światło na zespół, odświeżając go i odkrywając nowe kierunki z najlepszym co zespół ma do zaoferowania.Źródło: Live Nation Polska

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania