Newsy muzyczne

Michael Malarkey z nową płytą na koncercie w Warszawie

Michael Malarkey - słynny aktor i muzyk, gwiazdor serialu „Pamiętniki Wampirów” i „Project Blue Book”, wystąpi w najbliższy piątek w warszawskiej Proximie. Będzie to koncert promujący nową płytę "Graveracer".

Jego muzyka doskonale sprawdziłaby się w soundtracku filmu Tarantino”  -pisze recenzent londyńskiego „Metro”. I rzeczywiście, piosenki Malarkeya są jak krótkie, wartkie opowieści - bywają niezwykle klimatyczne, filmowo sugestywne, ale nie brakuje im rock’n'rollowej pasji. Głęboki, charakterystyczny wokal Malarkeya bywa porównywany do barwy głosu Nicka Cave’a czy Leonarda Cohena, oprócz tego artysta gra też na gitarze, zaś w nagraniu albumu towarzyszył mu doskonały rockowy zespół. 

Na "Graveracer" Michael prezentuje wyborne połączenie Americany i balladowych pieśni, z nutą mroku znaną z dokonań The National czy Tindersticks. Artysta tworzył materiał równolegle ze zdjęciami do filmów „The Oath” i „Project Blue Book” - podczas pracy aktor przeżył też ewakuacje z Puerto Rico z powodu „Huraganu Maria” i bez wątpienia dramatyczne przygody odcisnęły swoje piętno na tekstach i brzmieniu najnowszego krążka.

„Udało mi się uniknąć dwóch huraganów, oraz trzeciego - w życiu osobistym. Ten krążek jest więc na swój sposób moją Odyseją. To powrotna podróż do domu po życiowych turbulencjach i burzy (…) Te piosenki dały mi znów poczucie wolności” - mówi gwiazdor. 

Płytę "Graveracer" nagrano w Tesla Studios w Sheffield - za produkcje odpowiada Michael i singer-songwriter A.A.Williams. 



Źródło: No Paper Records

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania