Newsy muzyczne

Michał Wrzos przedstawia "Odpowiedzi"

Ukazał się nowy solowy singel cenionego producenta, aranżera i kompozytora Michała Wrzosińskiego ukrywającego się pod szyldem Michał Wrzos.

Artysta tak mówi o utworze „Odpowiedzi”:

"Odpowiedzi" - to tytuł mojego najnowszego singla. Zimowe wieczory to dla mnie czas refleksji i rozliczeń. Jestem wtedy, bardziej niż zwykle, boleśnie świadomy ilu z planowanych rzeczy nie zrobiłem i nie potrafiłem dokończyć. Przecież nie ma nic gorszego niż nieustanne odkładanie realizacji własnych marzeń, a ja umyślnie to robiłem. W utworze "Odpowiedzi" śpiewam o walce z samym sobą i o stanie zawieszenia w którym się znalazłem. Pomimo mrocznego klimatu nie jest to utwór depresyjny - chociaż przekornie, za poradą przyjaciela wybrałem na dzień premiery 20 stycznia - podobno najbardziej depresyjny dzień w roku (Blue Monday). - śmiech.

Czułem radość i ulgę gdy zakończyłem pracę nad tekstem, bo w końcu znalazłem sposób aby nazwać swojego demona i nadać mu kształt. Może teraz uda mi się go pokonać? Wiem, że od wydania debiutanckiego singla "Broń" (https://www.youtube.com/watch?v=GNmPj7uSj6w) w listopadzie 2017 minęło bardzo dużo czasu. Pojawiłem się na festiwalu Spring Break w Poznaniu (2018) i zająłem się zbieraniem materiału na płytę. W tym samym czasie pracowałem jako tour manager zespołu Pawła Domagały czerpiąc przy tym ogromną inspirację muzyczną i doświadczenie. Będąc w podróży (ponad 100 koncertów) przesłuchiwałem swoje szkice, robiłem poprawki tekstów i zwiedziłem chyba wszystkie sceny, na których również chciałbym kiedyś zagrać”.

Teledysk do utworu zrealizowała Natalia Wrzosińska - agencja artystyczna Mysia Nora (http://www.mysianora.pl/).

Światło: Zuzanna Kłosińska

Zdjęcia do klipu odbyły się w nocy na ulicy Kubusia Puchatka w Warszawie.

Miks i mastering utworu wykonał Tomasz Morzydusza.

Muzyka i słowa: Michał Wrzos


Michał Wrzosiński o swojej działalności jako producent muzyczny:  

Swoją przygodę z cyfrowym miksem rozpocząłem w 2008 roku, a od 2013 roku systematycznie udzielam się jako producent muzyczny i posiadam portfolio wydawnicze.

Nagrody: Złota Płyta ZPAV za singiel Sylwia Lipka – “Zapomnieć Chcę” (2016)

Moje wybrane produkcje i realizacje wymienione chronologicznie:

Zagi – „UKE” (2013) jako współproducent muzyczny krążka. Singiel „Być” promujący ten album przez 12 tygodni utrzymywał się w top 3 Listy Przebojów z Charakterem w radio RDC.

Sylwia Lipka – “Szklany Sen” (2016) – Krajowy debiut na 2 miejscu listy OLIS – kompozycja utworu “Zapomnieć Chcę” – nagrodzonego Złotą Płytą przez ZPAV oraz tekst utworu “Puzzle Dwa“. (wyd. MyMusic)

Michał Wrzos – “Broń” (2017) produkcja, realizacja i wykonanie własnego singla (wyd. Warner Music Polska)

Suzia – EP “Nie dzieje się nic” (2017/2018) – Realizacja, produkcja muzyczna, miks i mastering albumu składającego się z pięciu utworów. Pierwszy singiel pt. “Wynocha” trafił na playlistę Polskie Radio Czwórka (wyd. Agora)

Szczepanikov – *200K SPECIAL* Fix You – Coldplay (Szczepanikov feat. Zagi cover) – realizacja nagrań wokali (68k na Youtube) (2018)

Remo – “Sekret” (2018) – kompozycja linii melodycznej, współautor tekstu i wykonawca utworu “Tam gdzie my feat. M.W.” – Debiut albumu na 2 miejscu listy OLIS (wyd. MyMusic)

Young Stars Team – “To Twój Dzień” (Birthday Song) (2018) – realizacja nagrania wokali Sylwii Lipki, Sylwi Przybysz oraz Olgi Przybysz.

Zagi – EP “Drapacz Chmur” (2018) – współprodukcja utworów “Drapacz Chmur” z premierą w Radio MUZO.FM, “Rekonsenans”, “Korzeniami”, “Siano” (wyd. Warner Music Polska)

Bartek Kaszuba – “My” – kompozycja linii melodycznej i tekstu. Singiel promujący debiutancki album Bartka (wyd. MyMusic). Premiera utworu miała miejsce w rozgłośni Eska.

Ponadto wykonywanie realizacji nagrań wokali, kompozycja i pisanie linii melodycznych i tekstów wraz z grupą producencką z Lublina – The Foxxes Music, dla artystów “Young Stars” (wyd. MyMusic).

Oraz:

Young Stars Team – “Płomień” oraz “Tylko Chwilę (Young Stars)” (2014) realizacja, nagranie wokalu Kasi Gomoły

Boski Żigolo – Bania Bania (gościnnie Lord Kruszwil) (2017/2018) – Opracowanie i edycja wokali (500 000 na YT)

Michał Kurys (2018) – produkcja i realizacja czterech singli, m.in. “Światła Miast” (50k na YT), “Zostań”, “Niewidzialna” (wyd. MyMusic)

BranDon – album “Daj mi stworzyć EP” (2016) , album “MNSMixtape vol.1” (2017) oraz utwór “Panny” (PIFF PAFF #1) – miks wokali oraz opracowanie dostarczonych podkładów.

Michał Wrzos – “Katarakta” cover Daniel Bloom feat. Mela Koteluk (2016) – pełna produkcja i realizacja alternatywnej wersji piosenki.

Hey J – EP “Puzzle” (2017), produkcja i realizacja składającej się m.in. z utworów “Poskładaj mnie”, “Dziś” czy wreszcie “Pozytywna Piosenka” – emitowanej od początku 2018 roku w radio ESKA. (wyd. MyMusic)

Monika Damaszko – materiał na płytę EP (2017/2018) m.in. utwory “Hate” (50k na YT), oraz realizacja nagrań wokali do utworów: “Manuel Costa feat. Monika Damaszko – Get lost tonight” oraz “Looking For” (wyd. EgoItaly), “First Time” (VimEntertainment) oraz coverów “Powerful”, “Read all about it”, “Sweet talker”, “Everyday”.

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania