Newsy muzyczne

Serial dokumentalny o Depeche Mode dostępny w Amazon Prime Video

Depeche Mode razem z Sony Music Entertainment I BBH Entertainment ogłaszają światową premierę dokumentu „Depeche Mode: SPIRITS in the Forest” na Amazon Prime Video.

Ta produkcja została opisana przez magazyn Forbes jako ustanawiająca nowe standardy w kategorii filmów koncertowych.  

Wyreżyserowany przez wyróżnianego twórcę - Antona Corbijn’a, „Depeche Mode: SPIRITS in the Forest” to relacja z trasy koncertowej 2017/2018 Global Spirit Tour, na której zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów na 115 koncertach na całym świecie. Kinowa premiera dokumentu była się wielkim wydarzeniem, a film został obejrzany przez 220 000 osób w prawie 80 krajach. Bilety na wszystkie projekcje w Polskich kinach również zostały wyprzedane. Przychód ze sprzedaży biletów kinowych wyniósł 4,5 miliona dolarów.

Dokument porusza tematykę przeżyć sześciu fanów grupy Depeche Mode i pokazuje emocjonujące występy zespołu podczas ostatnich koncertów z trasy, w tym na berlińskim Waldbühne („Forest Stage”). Film pokazuje nie tylko jak i dlaczego popularność grupy systematycznie wzrastała, ale również niesamowitą moc muzyki do tworzenia społeczności, inspirowania ludzi do przezwyciężania ich słabości i tworzenia więzi ponad podziałami. „Depeche Mode: SPIRITS in the Forest” to nie film o muzyce tylko o ludziach i o relacjach jakie mogą dzięki muzyce powstać.

Depeche Mode zaprasza także fanów do zabawy w social mediach. W filmiku, który możecie znaleźć TUTAJ, w którym jeden z fanów znany z dokumentu (Dicken Schrader) opisuje po krótce swoją historię związana z zespołem. Zaprasza w nim również wszystkich, których życie zostało zmienione przez Depeche Mode do nagrania własnych filmów i udostępniania ich z hashtagiem #SpiritsInTheForest. Niektóre z nich, zespół udostępni na swoich kanałach w mediach społecznościowych.


 


Źródło: Sony Music Polska

Pokrewne wątki:

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyka Świata 2022 po raz trzeci w Warszawie

2022-05-17

Od 9 do 12 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Muzyka Świata.

Czytaj więcej...

Małgola, No gra na czas

2022-05-17

Solowy projekt Małgoli Gulczyńskiej - zamieszkałej w Walii artystki, członkini zespołu 100% Rabbit - jest kolejnym, który w tym roku wyda swój album nakładem warszawskiego Peleton Records. Będzie to oczekiwana od dawna przez fanów artystki płyta "Jaskinia Chrabiej Czaszki".

Czytaj więcej...

Janek Majcherek wydał solowy debiut

2022-05-17

Janek Majcherek znany z synth-popowego oświęcimskiego duetu Ultrasonic przygotował solowy debiut zatytułowany "Samemu".

Czytaj więcej...

Wielkie Granie na 10 Lat PGE Narodowego

2022-05-16

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, największy stadion w Polsce i jedna z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie, świętuje w tym roku swoje 10. urodziny. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, których celem jest wspólne celebrowanie wyjątkowego jubileuszu jeszcze bardziej wyjątkowego miejsca. Największym wydarzeniem muzycznym, organizowanym w ramach obchodów 10-lecia areny, jest planowane na 10 września 2022 Wielkie Granie na PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania