Newsy muzyczne

Solowy album Nicolasa Godina z AIR

Nowy album muzyka francuskiego duetu Air to zbiór starannie wybranych odniesień do architektury.

Minimalistyczna precyzja, rozmach popowego ciepła – na „Concrete and Glass” Godin jest w swoim żywiole, łącząc różne wpływy w uwodzicielski i stylowy sposób.

Głównym singlem promującym wydawnictwo jest „The Border”, a kolejnym – „The Foundation” z gościnnym udziałem Cola Boyy. Pochodzący z Oxnard w Kalifornii wokalista dodaje soulowego pierwiastka do utworu pełnego klawiszy i powolnego groove’u. Godin tak opowiada o inspiracjach do kawałka: – Zaczęło się od „Case Study House #21” Pierre’a Koeniga. Przynajmniej tak to przedstawiłem Cola Boyyowi. Opowiedziałem mu o architektonicznych korzeniach utworu i wyjaśniłem, że mile widziane jest, aby jego osobiste doświadczenia trafiły do tekstu. Zawsze myślałem, że to świetny sposób, by rozpocząć myślenie o płycie, jednak potem trzeba pozwolić, by to sama muzyka przejęła stery. Dobry album to ten, na którym to przejęcie dzieje się szybko. Stosowałem tę regułę do wszystkich płyt, które do tej pory nagrywałem, z jedną przewodnią myślą: „Niech decyduje muzyka”. „The Foundation” to idealne ucieleśnienie tej koncepcji.

Recenzje „Concrete and Glass”:

Marzycielski i porywający, tak jak wszystkie inne prace Godina. Syntezatory płyną po powolnych groove’ach, a rezultat jest architektonicznie precyzyjny, jak sugeruje tytuł – Q, ****

Eleganckie utwory pop dla architektonicznych bohaterów od człowieka renesansu z Air – MOJO

Absolutna rewelacja. Uwodzicielsko ambientowy i naładowany jazzującymi, lekkimi melodiami, które zawsze świetnie wychodziły duetowi Air – Shindig, *****

Klawisze zachwycają, a do Godina dołączają inni goście z całego świata, tworząc atmosferę czarującego, glamour wieczoru – Uncut, 7/10

„Concrete and Glass” jednocześnie eksploruje historię, a zarazem patrzy w przyszłość, eksplorując bogaty, retro-futurystyczny świat – Classic Pop, *****

Eleganckie, oparte na syntezatorach kompozycje… Wszystko jest starannie wyważone, zmierzone, marzycielskie, melodyjne i niespieszne. Wyróżnia się wspaniałe „Cite Radieuse”, przywołujące na myśl dokonania niemieckich eksperymentalistów z początku lat 70. – PROG

Do kawałka powstał klip zrealizowany przez Grega Barnesa na taśmie 16mm.

To nie pierwszy raz, gdy Godin cytuje architektoniczne inspiracje w muzyce. Prace Le Corbusiera miały olbrzymi wpływ na „Modular Mix” Air z 1997. Ponad 20 lat później, Nicolas został zaproszony do stworzenia soundtracku-hołdu dla legendarnego architekta – skomponowana muzyka będzie prezentowana w wybranych realizacjach Le Corbusiera na całym świecie.

Na „Concrete and Glass” gościnnie można usłyszeć Alexisa Taylora z Hot Chip („Catch Yourself Falling”), Kadhję Bonet („We Forgot Love”), Kate NV („Back to Your Heart”) i Kirina J Callinana („Time on My Hands”).Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania