Newsy muzyczne

Jemelo pokazał "Kły"

Jemelo to projekt muzyczny którego twórcą jest Jarosław "Jerry" Chojnacki. Ukazał się właśnie nowy singel zatytułowany "Kły".

Muzyka Jemelo to szeroko rozumiany rock alternatywny, często inspirowany muzyką lat 90tych, a zwłaszcza falą tzw. grunge-rocka.

Specyficzna melodyka i energia muzyki tamtych czasów przefiltrowana przez własne emocje, wzbogacona przez bardziej współczesne i poza rockowe, a nawet poza muzyczne inspiracje, to składniki jej brzmienia.

Ważną częścią muzyki Jemelo są teksty, w większości napisane w języku polskim. Ich tematyka w dużej mierze jest pełnym refleksji, zapisem pewnych zdarzeń lub aktualnego stanu ducha autora. Równie często jest to też obserwacja, reakcja czy nawet komentarz do relacje międzyludzkich, zarówno tych intymnych jak i społecznych, zwłaszcza w kontekście niepokojących zmian i zjawisk na świecie.

Dotychczas Jemelo występował najczęściej w formule tak zwanych akustycznych solo-actów, czasem z gościnnym udziałem zaprzyjaźnionych muzyków. Z początkiem roku opublikował pierwszego studyjnego singla, nagranego w pełnej aranżacji, z innymi muzykami. Skład koncertowy jest już w trakcie formowania, by wkrótce móc ruszyć z występami w takiej właśnie formule.

Singiel "Kły" to niewątpliwie pierwszy zwiastun płyty Jemelo, i choć termin jej wydania nie jest jeszcze znany, to piosenki na nią są już w większości napisane, a zwiastuny w postaci kolejnych singli będą się co jakiś czas pojawiać.

Jak podaje Jemelo: "W warstwie lirycznej "Kły", to "status mojego ja". Z jednej strony to deklaracja dojrzałości, a z drugiej wciąż niezaspokojonego młodzieńczego apetytu na życie."


Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania