Newsy muzyczne

UK Subs i D.O.A. na Rocku Na Bagnie

Poznaliśmy kolejny zestaw wykonawców, którzy dołączyli do składu tegorocznego festiwalu Rock Na Bagnie w Goniądzu na Podlasiu.

Rock na Bagnie powoli staje się festiwalem o międzynarodowej renomie i liczącym się w świecie muzyki punkowej. Dzięki temu kolejne dwie światowe sławy zawitają na Podlasie: UK SUBS i D.O.A. Obu przedstawiać nie trzeba, ale warto wspomnieć, że UK Subs istnieje już 44 lata i od samego początku lideruje mu wokalista Charlie Harper, który w maju tego roku skończy 76 lat! Pierwszy raz przyjechali do Polski w 1983 roku na, legendarną dziś, trasę z Republiką. Harper przebąkuje coś o emeryturze, więc może to być ostatnia szansa zobaczenia zespołu na scenie. Natomiast Kanadyjczycy z D.O.A. nadali nowy sens punk rockowi dodając bezkompromisowe teksty walczące z rasizmem czy globalizmem i nadając mu kierunek – hardcore. W historii D.O.A. też pojawia się akcent polski – to Joey’owi Shitheadowi, liderowi Kanadyjczyków, Dezerter zawdzięcza wywiezienie swoich taśm i wydanie płyty „Underground Out Of Poland” przez Maximumrocknroll. Dodajmy, że D.O.A. wystąpi także 3 lipca w warszawskim klubie Pogłos. 

DZIECIUKI to kolejny gość z Białorusi. Folkpunkowcy z Grodna istnieją od ośmiu lat, śpiewają w ojczystym języku o historii swojego kraju. Znamy ich też z projektu Hańbuki, który tworzą z muzykami zespołu Hańba!

Na Podlasie przyjedzie też streetpunkowy weteran, szczeciński THE ANALOGS, który na Rocku Na Bagnie będzie świętował 25-lecie. Specjalnie na tę okazję zaprezentuje specjalny program. Po raz drugi na festiwal zawita legionowska SEXBOMBA, kolejny zespół z ogromnym doświadczeniem – ma na koncie prawie dwadzieścia płyt i setki koncertów. CELA NR 3 z Grudziądza nie ma aż tak bogatej historii, ale początki grupy też sięgają połowy lat 80. PODWÓRKOWI CHULIGANI z Płocka to najmłodszy stażem i doświadczeniem zespół w tym zestawie, choć istnieje ponad dwadzieścia lat (choć z przerwami) i cztery płyty na koncie.

Przypominamy, że festiwal odbędzie się w dniach 3-4 lipca, oczywiście na plaży miejskiej w Goniądzu. Wystąpią też: basista UK Subs Alvin Gibbs z zespołem Disobendient Servants, legenda ska The Toasters, Armia, która wykona płytę „Legenda”, Bielizna, Koniec Świata, BAiKA, Sajgon, Mamusiu Ratuj, Criminal Tango, Moron’s Morons, Zimna Wojna, brazylijski The Mullet Monster Mafia, niemiecki Fleichwolf, białoruski Всё_Crazy, rosyjski The Zapoy!

Do kwietnia trwają też cykliczne przesłuchania w warszawskim klubie Mechanik. Wyłoniony zostanie w nich jeden zespół, który rozpocznie przyszłoroczny Rock Na Bagnie. Na razie zgłosiło się siedemdziesiąt grup.

Do końca marca cena karnetów wynosi tylko 90 złotych.

Można je kupić w sieciach:

Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/rock-na-bagnie-bilety/14615

GoOut: https://goout.net/pl/festiwale/rock-na-bagnie-x/kqsve/+quveo/

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania