Newsy muzyczne

Romuald Lipko nie żyje

Dziś w nocy w wieku 69 lat zmarł Romuald Lipko - lider grupy Budka Suflera i jeden z największych kompozytorów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Wiadomość została podana na oficjalnym profilu FB Budki Suflera. 

Romuald Lipko od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotorową. Jesienią zeszłego roku zagrał wraz z Budką Suflera trasę koncertową po największych polskich halach i były to pierwsze koncerty tego zespołu od 5 lat. Na luty i marzec tego roku planowane były koncerty klubowe Budki z materiałem z albumów "Ona Przyszła Prosto z Chmur" i "Za Ostatni Grosz". 

Romuald Lipko był najważniejszym kompozytorem Budki Suflera i stworzył jej największe przeboje. Współpracował także z największymi gwiazdami polskiej piosenki i stworzył takie przeboje jak: "Nic Nie Może Wiecznie Trwać" i "Układ Z Życiem" Anny Jantar; "Aleja Gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej; "Malinowy król", "Szał Sezonowej Mody", Za Twoje Zdrowie Mała", "Dmuchawce Latawce Wiatr", "Luz-Blues" Urszuli; "Jestem Twoim Grzechem", "Tyle Samo Prawd Ile Kłamstw" i "Wszystko Czego Dziś Chcę" Izabeli Trojanowskiej


Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania