Romuald Lipko nie żyje

Dziś w nocy w wieku 69 lat zmarł Romuald Lipko - lider grupy Budka Suflera i jeden z największych kompozytorów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Wiadomość została podana na oficjalnym profilu FB Budki Suflera. 

Romuald Lipko od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotorową. Jesienią zeszłego roku zagrał wraz z Budką Suflera trasę koncertową po największych polskich halach i były to pierwsze koncerty tego zespołu od 5 lat. Na luty i marzec tego roku planowane były koncerty klubowe Budki z materiałem z albumów "Ona Przyszła Prosto z Chmur" i "Za Ostatni Grosz". 

Romuald Lipko był najważniejszym kompozytorem Budki Suflera i stworzył jej największe przeboje. Współpracował także z największymi gwiazdami polskiej piosenki i stworzył takie przeboje jak: "Nic Nie Może Wiecznie Trwać" i "Układ Z Życiem" Anny Jantar; "Aleja Gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej; "Malinowy król", "Szał Sezonowej Mody", Za Twoje Zdrowie Mała", "Dmuchawce Latawce Wiatr", "Luz-Blues" Urszuli; "Jestem Twoim Grzechem", "Tyle Samo Prawd Ile Kłamstw" i "Wszystko Czego Dziś Chcę" Izabeli Trojanowskiej


Website by p3a