Newsy muzyczne

BUKOVSKY z singlem "Nie Mów Jej"

"Nie Mów Jej" to drugi singel BUKOVSKIEGO. Liryczny tekst opowiada o emocjach, które targają mężczyzną po bolesnym rozstaniu.

Tym razem BUKOVSKI śpiewa, o tym co każdy z nas doskonale zna i odczuwa w momentach krytycznych relacji: “Bo piękne są nieznanego początki, za to gorzej zakończenia wychodzą”.

Za kompozycję i przestrzenne brzmienie gitary  w tej refleksyjnej balladzie odpowiada  Piotr Pawłowski, znany m.in. z (Made in Poland i The Shipyard), natomiast piękną partię gitary basowej nagrał Leszek Biolik m.in. (Republika). Tekst napisali wspólnie trzej mężczyźni po przejściach: Bukovsky, Pawłowski i Dariusz Dusza.

"Nie mów jej tego, Słowem nie rań". Właśnie tak…

Bukovsky, nastoletni głos zespołów gliwickiej sceny alternatywnej, zarzucił na lata śpiewanie na rzecz poświęcenia się walce z przestępczością i misją krucjaty o lepszy świat.

Przed studiami prawniczymi Bukovsky związany był mocno ze sceną alternatywną grając w zespole Processs. W tym czasie nawiązał sporo przyjaźni muzycznych, które mimo jego decyzji o przerwaniu kariery muzycznej na rzecz studiowania prawa, przetrwały próbę czasu i nie pozwoliły mu zapomnieć o jego pasji do muzyki

W styczniu 2018 roku wystąpił gościnnie z grupą 1984 w Warszawie śpiewając m.in.: “Białą Chorągiewkę”. Utwór zebrał pozytywne recenzje i niespodziewanie rozszedł się w internecie wśród fanów zespołu. Fakt ten zaskoczył samego Bukovskiego, który w konsekwencji dał się namówić członkom grupy 1984 na swój artystyczny come back. Przez ponad pół roku Bukovsky współpracował z grupą 1984. Ten czas poświęcił na poszukiwanie nowych inspiracji muzycznych i odnalezienie swojej nowej tożsamości artystycznej

W 2019 wspólnie z Piotrem Pawłowskim (Made In Poland, The Shipyard) przygotował nowy materiał na płytę, osadzony w brzmieniu lat ’80, jednak brzmiący świeżo i atrakcyjnie dla współczesnego słuchacza. Do współpracy poza Pawłowskim, Bukovsky zaprosił śmietankę polskiej sceny alternatywnej w tym m.in.: legendarnego tekściarza (Śmierci Klinicznej i Shakin Dudi) Darka Duszę i znanego producenta oraz basistę Leszka Biolika (Republika).

W październiku 2019 roku premierę miał jego pierwszy singiel pt. ”Tramwaje”.


Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania