Newsy muzyczne

Mateusz Krautwurst otworzył Voice Office

Mateusz Krautwurst - uznawany przez wielu artystów za jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce - otworzył szkołę wokalną autorskiej koncepcji: Voice Office. Artysta nie próżnuje, bo rokrocznie z jego studia wychodzi sporo muzyki.

Niedawno udało mu się stworzyć męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze „Zaklinam los”, a za duet w utworze "Lepiej jak jest lepiej" na płycie Sokoła może się pochwalić Platynową Płytą.

Artysta ogłosił informację o swojej inicjatywie w mediach społecznościowych. Z wybranych osób, które przesłały zgłoszenia i materiał demo, powstały dwa zespoły wokalne, a efekty ich pracy 20.02.2020 ukazały się w najważniejszych serwisach muzycznych. Pierwszy zespół wokalny stworzyli: Karolina Kaleta, Zuza Jurkiewicz, Łukasz Szostek, Wiktoria Ostrach i Hania Wojciechowska którzy przypomnieli, że czasem wystarczy „Jeden krok”, by zmienić bieg wydarzeń. Drugi z zespołów to z kolei: Marysia Janusz, Maja Gwiazda, Agata Malec, Janek Bidiuk, Rafał Makarow przekonują, że każdy z nas ma „to coś”, więc ich „Głos” z pewnością zapadnie w Waszej pamięci.

„Dyplom mojej szkoły to premiera autorskiej piosenki” – artysta z uśmiechem na ustach skomentował plan publikacji aż dwóch nowych singli. „Studiowałem wokalistykę jazzową, a wykładowcy byli dla mnie wielkimi autorytetami. Pilnowanie kunsztu  jest niezwykle ważne, ale nie sądzę, że istniejący model edukacji muzycznej pozwala młodym artystom łatwo wejść w zawód.” – zdradza Mateusz Krautwurst. „Wielokrotnie rozmawiałem o tym z przyjaciółmi z branży. W końcu przeszedłem od słów do czynów. Voice Office ma weryfikować umiejętności wokalistów w studiu nagrań, zwiększać ich samoświadomość, ale też poszerzać ich wiedzę o rynku muzycznym, prawie autorskim i umowach, które przyjdzie im w życiu podpisywać. Chciałbym, by młodzi wokaliści mieli narzędzia, by dokonywać maksymalnie mądrych decyzji.”

Poza warsztatem wokalnym uczestnicy Voice Office zyskują udział w procesie twórczym i poznają drogę, którą piosenka musi pokonać od kompozycji i pisania tekstu po nagrania studyjne, produkcję muzyczną i publikację. Założyciel i producent muzyczny – Mateusz Krautwurst – zapewnia uczestnikom ochronę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i STOART (Związek Artystów Wykonawców), a także umowę wydawniczą z podziałem tantiem 50/50.

Projekt ma charakter rozwojowy, więc z pewnością warto śledzić http://voiceoffice.pl, a także http://fb.com/mateuszkrautwurst, gdzie regularnie będą pojawiały się informacje o aktualnościach z artystycznego życia artysty i jego szkoły.Źródło: Cool Quest

Pokrewne wątki:

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania