Newsy muzyczne

Premierowa kompozycja Decadent Fun Club

Premierowy utwór Decadent Fun Club nieco odbiega charakterem od poprzednich. Klip do piosenki "Love Will Burn Us All".

Choć można by było powiedzieć, że w pewnym sensie stanowi kwintesencję dekadencji, to jednak muzycznie wydaje się znacznie prostszy i jaśniejszy. Dzięki temu śmiało można powiedzieć, że jest chwytliwy, na co swego czasu zwrócili uwagę m.in. jurorzy konkursu Jarocin Festiwal, jednogłośnie przyznając zespołowi zwycięstwo. Niejako w kontraście do żywiołowej muzyki, warstwę liryczną utworu stanowi (auto)ironiczna refleksja na temat postępującego wypaczenia wartości leżącej u podstaw relacji międzyludzkich, jaką jest miłość.

Teledysk wymyślił, zrealizował i zmontował dr hab. Andrzej Dragan – autor bestsellerowej książki "Kwantechizm", prowadzący grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową na Uniwersytecie Warszawskim, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Singapurze, Fotograf Roku brytyjskiego pisma Digital Camera, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes, twórca fotograficznego "Efektu Dragana", zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu Creative Review za debiutancki film („Dylatacja czasu”), nominowany do nagrody Yacha za debiutancki teledysk (Behemoth "The Satanist").


Paweł Ostrowski (wokal): „Do realizacji teledysku zaprosiliśmy kilkadziesiąt cudownych osób, które pomogły nam zakrzywić czasoprzestrzeń, zmieniając chłodny, niedzielny poranek w gorącą, „nocną” imprezę. Część ujęć powstała także podczas wystawy zaprzyjaźnionej grupy artystycznej Glitter Confusion. Przestrzeni do tego przedsięwzięcia użyczył nam warszawski klub Pogłos”.

„Love Will Burn Us All” to finałowy utwór z serii anglojęzycznych singli zespołu. Kolejny krok przyniesie gruntowną zmianę. Paweł: “Tym utworem symbolicznie zamykamy pierwszy etap Decadent Fun Club, który w warstwie słownej był zdominowany przez język angielski. W międzyczasie zaczęły powstawać polskie teksty, co skłoniło nas do podjęcia decyzji, aby nasz debiutancki album był złożony wyłącznie z utworów polskojęzycznych. Znaleźliśmy wydawcę oraz producenta i rozpoczęliśmy pracę. Efekty powinny ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku”.


Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania