Newsy muzyczne

LOR zapowiada nową ep-kę i tournee po Polsce

13 marca ukaże się ep-ka "Sunlight" grupy LOR czyli jednego z najszybciej rozwijających się młodych polskich zespołów.

Nowy utwór kroczy po podobnej ścieżce stylistycznej, jaką kwartet obrał na swoim debiutanckim, świetnie przyjętym krążku "Lowlight".
 
Formacja sprawnie meandruje w nim pomiędzy melodyjnym folkiem a kameralnym popem. Głos wokalistki Loru, Jagody Kudlińskiej, wchodzi tu w dialog z perkusjonaliami, łagodnym instrumentarium i chórkami. "Bye Bye, Sun Francisco" przywołuje przez to skojarzenia z lekkimi kompozycjami Kings of Convenience czy Feist.
 
Na premierowy materiał złożą się cztery nowe utwory przeplatane interludiami. To zaangażowany społecznie i proekologiczny ukłon w stronę natury. Jak sam tytuł wskazuje, motywem przewodnim "Sunlight" jest słońce: jego charakterystyczne światło oraz emocje, sytuacje i skojarzenia, jakie przywołuje. Grupa sprawnie bawi się słowem i raz za razem urozmaica swoją warstwę liryczną, udowadniając, że nie ma sobie równych w nastrojowym, niczym nieskrępowanym songwritingu.
 
Producentami płyty są bracia Michał Mamut oraz Mateusz Sarapata. W jednym z kawałków gościnnie zaśpiewał Grzegorz Wardega, szerszej publiczności znany jako RUNFORREST.
 
Lor zagra w marcu pięć koncertów w największych polskich miastach. Szczegółowa rozpiska ich występów jest dostępna poniżej:
 
18.03 / Wrocław / Stary Klasztor
 
19.03 / Kraków / Alchemia
 
20.03 / Poznań / Scena na Piętrze
 
25.03 / Warszawa / BARdzo bardzo
 
28.03 / Łódź / Radio Łódź
 


Źródło: TBA Music

Pokrewne wątki:

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania