Newsy muzyczne

Austra zapowiada nowy album

Ukazał się drugi singel z nowego albumu Austry, który ukaże się 1 maja.

Bycie w toksycznym związku może czasem sprawiać wrażenie zagubienia się w labiryncie. Każda próba skrętu za róg, powoduje, że lądujesz z powrotem w miejscu, w którym zacząłeś. Austra aka Katie Austra Stelmanis ogłasiła swój czwarty album, ‘HiRUDiN’. Przygotowany do wydania 1 maja jest śmiałym potwierdzeniem takich zachowań i świadectwem potęgi ich łamania.

Po wcześniejszym udostępnieniu 'Risk It'  z nadchodzącej płyty, teraz Austra przedstawia nowy singiel ‘Anywayz’. O otwierający album utworze Stelmanis mówi: Bada strach związany z opuszczeniem kogoś i przerażającą świadomość, że bez nich w twoim życiu reszta świata pozostanie nietknięta, jakby nic się nie zmieniło.

Reżyserem teledysku do ‘Anywayz’ (a także ‘Risk It’), Jasmin Mozaffari (‘Firecrackers’), która dodaje: Chciałam, aby wideo było tak dramatyczne i chaotyczne, jak tylko może być złamane serce, powodując strach. Koncepcja koncentruje się na Katie jako większej wersji siebie, zamkniętej w jałowej rezydencji, która przypomina klatkę własnych spiralnych myśli.

Katie Austra Stelmanis jest lepiej znana ze swojego drugiego imienia za sprawą trzech albumów, dziesięcioletniej kariery i niezliczonych tras koncertowych. Napisała, wyprodukowała i wykonała wszystkie własne płyty, od czasu do czasu występując z zespołem. Z zewnątrz wszystko szło naprawdę dobrze: zbudowała oddaną rzeszę fanów i wyprzedała koncerty na całym świecie. Jednak w środku Stelmanis zaczęła odczuwać stagnację i brak inspiracji. Traciłam wiarę we własne pomysły - wyjaśnia. Nie zdając sobie z tego sprawy, wpadła w toksyczny związek, który ją rozdzierał.

20 maja Austra wystąpi w warszawskim klubie Niebo: https://www.facebook.com/events/265776927734262/Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania