Newsy muzyczne

BOKKA przerobiła Joy Division i Radiohead

Nancy Sinatra, Joy Division, Radiohead oraz 2 x BOKKA - taki zestaw prezentuje BOKKA na swoim najnowszym wydawnictwie, zatytułowanym „Roll Down The Hill”.

EP-ka zawiera 5 nowych, odważnych wersji przebojów „Bang Bang” (Nancy Sinatra, 1966), „Love Will Tear Us Apart” (Joy Division, 1980), „Daydreaming” (Radiohead, 2016) oraz dwie, zupełnie nowe aranżacje utworów BOKKI znanych z poprzednich płyt zespołu: Too Far, Too Close” („DON’T KISS AND TELL”, 2015) i „Take My Hand” („LIFE ON PLANET B”, 2018) - fragment tekstu tego ostatniego zainspirował zespół do nazwania całej EPki. Za miks wszystkich piosenek odpowiedzialny jest Bogdan Kondracki - uznany producent, autor sukcesów m.in. Dawida Podsiadlo, Moniki Brodki i Ani Dąbrowskiej. Mastering zrobił Piotr Łukaszewski w studiu Custom34 w Gdańsku. 

EP-ka będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych 12.03, czyli już w najbliższy czwartek. 

Roll down the hill - to jak powiedzieć komuś: zrób coś, co kiedyś sprawiało Ci radość, bądź przez chwilę znowu mały i głupi, sturlaj się z górki” - mówią członkowie zespołu. „Ta EPka to beztroski i sentymentalny wyskok w przeszłość, dalszą i bliższą, zebraliśmy na niej kompozycje, które lubimy i cenimy i przedstawiamy je we własnych odsłonach, dając zarówno nie naszym, jak i naszym utworom nowe życia.”

„Love Will Tear us Apart to ukłon w stronę fanów, którzy odkąd po raz pierwszy zagraliśmy ten utwór na żywo, prosili o jego studyjną wersję.” 

„Bang Bang stworzyliśmy na otwarcie kina Muza w Poznaniu i miał być przeznaczony do jednorazowego wykonania z tej okazji, ale tak nam się spodobało to, co zrobiliśmy, że postanowiliśmy zarejestrować naszą wersję w studiu.”

„Daydreaming ma dla nas dużą wagę emocjonalną. Jesteśmy fanami Radiohead, a ten utwór uważamy za jeden z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek napisali. Nasza wersja stała się podziękowaniem dla wszystkich osób, które wzięły udział w zbiórce i pomogły nam odkupić sprzęt spalony w pożarze busa, którym podróżowaliśmy w kwietniu 2018 roku. Nazwiska tych osób towarzyszyły nam później na ekranie podczas wykonywania „Daydreaming” na żywo i na zawsze będzie nam on przypominał, jakich niesamowitych ludzi mamy wokół siebie, choć większości z nich nigdy nie poznaliśmy.”Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania