Newsy muzyczne

Dziś premiera nowej płyty Seafret

“Most Of Us Are Strangers” to tytuł nowego albumu duetu Seafret, który ukaże się dzisiaj.

W skład 12 piosenek wchodzą ostatnio prezentowane single: hipnotyzujący ‘Magnetic’, który jest dowodem na to, że duet z Bridlington potrafi stworzyć hiciarski popowy refren, a także tytułowy ‘Most Of Us Are Strangers,’ ‘Love Won’t Let Me Leave’ czy bardziej melancholijne ‘Fall’ i ‘Loving You’.

Kiedy Seafret zaczęli produkcję drugiego albumu, ich podejście okazało się zdecydowanie bardziej ewolucyjne niż rewolucyjne. Wynikiem tej rozwojowej ścieżki jest spójna, przemyślana kolekcja o wielu odsłonach: momentami dynamiczna i taneczna, choć nie tracąca na intymności, którą tak docenili fani zespołu, a tam, gdzie trzeba – spokojna, pełna harmonii i głębokich refleksji.

„Nie czujemy się do niczego zobowiązani, nie można przypiąć nam jednoznacznej plakietki” – podsumowuje Jack. „Wiemy, o co nam chodzi i wiemy, co jest w nas prawdziwe i jak przekazać to w naszych utworach”.

Podczas gdy ich pierwszy album powstawał na przestrzeni kilku lat, kawałki na „Most Of Us Are Strangers” zostały skomponowane w ciągu siedmiu tygodni w studiu w Glasgow z producentem Rossem Hamiltonem z Rocket Science Recording Studios.

„Cały materiał z nowej płyty powstał właściwie w tym samym momencie, w tym samym studiu i we współpracy z tym samym producentem” – mówi Harry. „Wszystko przyszło bardzo naturalnie. Kiedy tworzyliśmy kawałki, odbywało się to tak: to jest to, co teraz w nas żyje – jak sprawić, by brzmiało dobrze na płycie? Dlatego brzmienie tej płyty jest bardziej surowe, co charakteryzuje ten album jako jedną, zgraną całość. Jesteśmy dumni, że zrobiliśmy to w ten sposób”.

Zespół, w skład którego wchodzą Jack Sedman i Harry Draper, zapowiada dużą trasę koncertową w Wielkiej Brytanii i Europie, w tym również w Polsce. Będzie to okazja do poznania na żywo materiału z nadchodzącej płyty ‘Most Of Us Are Strangers’.

26.05 - Kraków
https://www.facebook.com/events/591523468249650/

27.05 - Poznań
https://www.facebook.com/events/1551736461631273/Źródło: Locomotion Agency

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania