Newsy muzyczne

Zmarł perkusista Bill Rieflin

W wieku 59 zmarł perkusista Bill Rieflin znany ze współpracy z takimi zespołami jak: King Crimson, Swans, Ministry czy Pigface.

Informację o śmierci Rieflina potwierdził lider King Crimson - Robert Fripp. Zmarły muzyk był członkiem tego zespołu od 2013 roku: “Tracy told Toyah and me that the day was grey, and as Bill flew away the clouds opened, and the skies were blue for about fifteen minutes. Fly well, Brother Bill! My life is immeasurably richer for knowing you.”

Rieflin zdobył sławę jako perkusista grupy Ministry w najbardziej płodnym okresie działalności tego zespołu - od końca lat 80-tych do drugiej połowy kolejnej dekady. Wziął udział w nagrywaniu tak cenionych płyt tego zespołu jak: "The Land of Rape and Honey" (1988), "Psalm 69" (1992) oraz "Filth Pig" (1996). 

Rieflin grał także w Swans (album "The Great Annihilator" z 1995 roku), Pigface (płyta "Gub" z 1991 roku) czy KMFDM (krążek "Nihil" z 1995 roku). W 2003 roku muzyk dołączył do REM na miejsce perkusisty Billa Berry'ego. Wtedy też mogliśmy zobaczyć Rieflina na żywo w naszym kraju - podczas występu REM w warszawskim Torwarze w lipcu 2003 roku. 

W 2013 roku Rieflin dołączył do King Crimson i został jednym z trzech perkusistów tego zespołu. W składzie tej grupy Bill odwiedził kilkukrotnie Polskę - ostatni raz w czerwcu 2018 roku w Krakowie i Wrocławiu. 

Pokrewne wątki:

Jacaszek wydał album "Music For Film"

2020-04-06

Kilka dni temu do sprzedaży trafiła nowa płyta Jacaszka zatytułowana "Music For Film".

Czytaj więcej...

Carl Palmer wystąpi na warszawskim Summer Fog Festival

2020-04-06

Były perkusista grupy Emerson, Lake & Palmer będzie kolejną gwiazdą tegorocznej edycji Summer Fog Festival.

Czytaj więcej...

Natalia Nykiel z Berlin Music Video Award?

2020-04-06

W piątek ogłoszono nominacje do prestiżowej nagrody Berlin Music Video Awards, wśród nich w kategorii Best Song znalazł się teledysk „Volcano”! Natalia będzie konkurowała o nagrodę z takimi artystami jak Lous and The Yakuza, Dorian Electra, Ayo czy Lola Marsh.

Czytaj więcej...

Oh Wonder dodają otuchy w ramach „Home Tapes”

2020-04-06

Duet Oh Wonder w ramach nowej serii „Home Tapes” udostępnił utwór „Lonely Star”. Josephine i Anthony postanowili wydawać premierowe piosenki, które napiszą w swoim domu w południowym Londynie.

Czytaj więcej...

Modern Lies wydali singel "Za Mało"

2020-04-05

„Za mało” to kolejny utwór promujący debiutanckie wydawnictwo zespołu Moder Lies „Ekstrawertyka”.

Czytaj więcej...

The 1975 z z singlem "Jesus Christ 2005 God Bless America"

2020-04-04

The 1975 prezentuje nowy utwór „Jesus Christ 2005 God Bless America”. W kawałku gościnnie słyszymy Phoebe Bridgers.

Czytaj więcej...

Abradab, Rahim i Kleszcz prezentują #ApsikChallenge

2020-04-04

Abradab, Rahim i Kleszcz kilka dni temu stanęli przez majkami i zmierzyli się w e-cypherze. Wideo jest już dostępne na MaxFloRecTV. Numer zatytułowany jest „Apsik”. MCs udostępniają bit do niego i zapraszają do udziału w wyzwaniu.

Czytaj więcej...

Bebel Gilberto prezentuje teledysk do utworu "Deixa"

2020-04-04

Bebel Gilberto zaprezentowała nowy klip, który powstał do utworu „Deixa”. Teledysk wyreżyserował Erik Sohlström. Wideo powstało pod koniec 2019 r., a zdjęcia kręcono w The Nomad Hotel w Los Angeles.

Czytaj więcej...

Krzysia Górniak wydała nowy album "Memories"

2020-04-03

Czołowa polska gitarzystka jazzowa wydała wczoraj nową ósmą już płytę w swoim dorobku zatytułowaną "Memories".

Czytaj więcej...

The Fruitcakes prezentują teledysk "Home"

2020-04-03

The Fruitcakes prezentują nowy klip z ich najnowszego albumu. Autorką obrazu do piosenki “Home” jest trójmiejska artystka, tworząca pod pseudonimem Susie Moon.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania