Newsy muzyczne

Muzyczna społeczność uruchamia inicjatywę "Love Record Stores"

Dziś społeczność muzyczna rozpoczęła globalną inicjatywę wspierającą niezależne sklepy płytowe w czasie obecnego kryzysu związanego z koronawirusem (COVID-19).

Wiele z tych sklepów doświadcza obecnie upadku bądź zamyka już swoją działalność. Istnieją obawy, że niektóre z nich mogą nie przetrwać, jeśli nie zostaną podjęte działani, aby stymulować sprzedaż. Mając to na uwadze, wiele firm muzycznych zadeklarowało już swoje wsparcie dla nowej kampanii, która została nazwana #loverecordstores

Firmy koordynują pomysły, zasoby i mobilizują reprezentowanych przez siebie artystów do nagrywania przekazów o wsparciu dla sklepów muzycznych, które mogą być wykorzystane we wszystkich formach mediów społecznościowych. 

Muzycy, artyści, aktorzy i sławni fani muzyki na całym świecie są proszeni o nakręcenie krótkich filmików wideo mówiących na przykład o tym, co niezależne sklepy znaczą dla nich, gdzie znajduje się ich ulubiony sklep, jakie płyty i artystów pomogły im te sklepy odkryć, a co najważniejsze, zachęcających ich fanów do kontynuowania zakupów online.

Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników muzyki. Wystarczy podzielić się postem na Instagramie lub Twitterze za pomocą hashtagu #LoveRecordStores i powiedzieć, co niezależne sklepy płytowe oznaczają dla nich.

"Niezależne sklepy odegrały kluczową rolę we wspieraniu i rozwoju artystów i ich muzyki. Teraz nadszedł czas, aby firmy muzyczne i artyści, których reprezentują, zintensyfikowali działania i dali coś od siebie. Musimy wspierać te małe firmy, jeśli mają przetrwać kryzys, jednocześnie możemy odegrać dużą rolę we wprowadzaniu ich klientów w świat nowej muzyki. Artyści mogą odegrać dużą rolę w zapewnieniu przetrwania tej ważnej części naszej branży, mówiąc bezpośrednio do swoich odbiorców o znaczeniu sklepów płytowych i zachęcając fanów muzyki do dalszych zakupów w internecie” - mówi inicjator #LoveRecordSotres i dyrektor zarządzający [PIAS] Jason Rackham. 

„Zacząłem może zawodowe życie od pracy w sklepie z płytami.  Uważam je za inkubatory świetnej muzyki i  artystów. W tych niesamowitych czasach mogą nadal spełniać swoją rolę, proszę więc "odwiedź" je online, wspieraj i pomóż im przetrwać” - mówi założyciel Beggars Group Martin Mills.

"Piccadilly Records istnieje od końca lat 70-tych i przez te lata stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami, ale nic na skalę tego, z czym obecnie mamy do czynienia.  Z ciężkim sercem zamknęliśmy drzwi naszego sklepu w ten weekend. Wiemy, że będzie bardzo ciężko. Nasza strona internetowa i dział sprzedaży wysyłkowej będą działały jak zwykle, w dalszym ciągu wydawanych jest wiele płyt. Nadchodzą trudne czasy dla wszystkich, ale jeśli będziemy trzymać się razem, na pewno się uda. Bądźcie dla siebie mili, bądźcie zdrowi” - dodaje współwłaścicielka firmy Piccadilly Records w Manchesterze Laura Kennedy.

"Byłbym zagubiony bez moich ulubionych sklepów płytowych - Rough Trade, Soul Jazz, Honest Johns i wszystkich innych niezależnych.  Upewnijmy się, że wszystkie przetrwają te  dziwne czasy. Muzyka podniesie nas na duchu i ukoi nasze dusze. Dużo miłości dla wszystkich” - mówi Paul Weller. 

Kampania #loverecordstores rozpocznie się oficjalnie o 10 rano w czwartek 26 marca. 

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania