Newsy muzyczne

Sharon Van Etten i Norah Jones w utworze "Seventeen"

„Seventeen” Sharon Van Etten był jednym z najbardziej uznanych utworów w Stanach Zjednoczonych w 2019 r. Sam Barack Obama umieścił go na prestiżowej playliście Spotify Summer Playlist. Sharon zaprezentowała nową wersję utworu, którą wykonała wraz z Norah Jones.

Singlowi towarzyszy krótki film, zatytułowany „Departure”, ukazujący ostatnie dni życia Sharon w Nowym Jorku. „Departure”, wyreżyserowany przez Josha Golemana, zawiera sceny z intymnej sesji nagraniowej z Norah Jones oraz występ na żywo z Webster Hall, który odbył się 4 maja 2019 r. Van Etten, pakując swoje studio, opowiada jak ukształtował ją Nowy Jork. Dzieli się wspomnieniami z wczesnych lat swojego życia w tym mieście, wykorzystując archiwalne materiały filmowe. 

Ostatni album artystki „Remind Me Tomorrow” ukazał się w 2019 r. Poprzedni rok był dość wyjątkowy w karierze Sharon, która rozpoczęła go od występów w takich popularnych programach jak Jimmy Kimmel Live!, The Ellen Degeneres Show oraz The Tonight Show with Jimmy Fallon. Wszystkie bilety na jej koncerty w Stanach i w Europie zostały wyprzedane. Ostatnio występowała na Zachodnim Wybrzeżu u boku Bon Iver oraz w Grammy Museum. Nagrała drugi koncert dla NPR Music w ramach Tiny Desk Concert (tym razem z pełnym zespołem). Dodatkowo artystka współpracowała z Jeffem Goldblumem przy „Let’s Face The Music and Dance” oraz przyczyniła się do powstania kompilacji Wilco Covered dla Uncut. „Remind Me Tomorrow” wciąż zbiera dobre recenzje i został nominowany do Q Magazine Award w kategorii „Best Album of 2019”. Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania