Newsy muzyczne

Phoebe Bridges zapowiada album "Punisher"

Phoebe Bridges powraca z drugim krążkiem „Punisher”. Płyta ukaże się 19 czerwca nakładem wytwórni Dead Oceans.

„Kyoto” to drugi, po „Garden Song”, zwiastun nadchodzącego wydawnictwa. Utwór został zainspirowany wizytą artystki w Japonii. Pierwotnie teledysk do utworu miał być kręcony w marcu w Japonii, ale z wiadomych powodów zdjęcia zostały przeniesione do Los Angeles. 

„Ta kompozycja traktuje o syndromie oszusta. O życiu życiem kogoś innego, kto jedzie do Japonii po raz pierwszy i gra dla swoich słuchaczy. Kiedy dzieje się coś złego bądź dobrego staram się od tego odciąć. Odgrywam wtedy pewną rolę, którą uważam, że powinnam odegrać” - tak o utworze mówi artystka. 

 

Nowy materiał powstał między latem 2018 r., a jesienią 2019 r. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Tony Berg, Ethan Gruska oraz sama artystka. Utwory zmiksował Mike Mogis. W nagraniach brali udział muzycy, z którymi Bridges współpracowała przy debiucie - Marshall Vore (perkusja), Harrison Whitford (gitara),  Emily Retsas (gitara basowa) oraz Nick White (pianino).  Gościnnie pojawił się Conor Oberst ("Halloween", "I Know The End"), Lucy Dacus ("Graceland Too", "I Know The End"), Julien Baker ("Graceland Too", "I Know The End"), Blake Mills ("Halloween", "Savior Complex" i "I Know The End"), Jenny Lee Lindberg ("Kyoto", "ICU"), Christian Lee Hutson ("Garden Song", "Halloween", "Savior Complex", "I Know The End"), Nick Zinner ("I Know The End"), legendarny perkusista Jim Keltner ("Halloween" i "Savior Complex") oraz Nathaniel Walcott ("Kyoto" i "I Know The End"). Źródło: PIAS Poland

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania