Newsy muzyczne

Alison Mosshart zaprezentowała nowy singel

"Rise" to tytuł nowego solowego singla wokalistki duetu The Kills.

Ognista Alison Mosshart -  najbardziej znana jako połowa popularnego duetu The Kills, będąca też częścią bluesowo-punkowego kwartetu The Dead Weather. Będąc siłą napędową przez lata współpracowała ze wszystkimi, od swojego kolegi z zespołu The Dead Weather - Jacka White'a po Arctic Monkeys, Primal Scream, Gang Of Four, Cage The Elephant, Foo Fighters, Jamesem Williamsonem i Mini Mansions. Teraz postanowiła występować także jako artystka solowa. 

Przedsmakiem jej solowej twórczości jest utwór „Rise”, nagrany na potrzeby finałowego odcinka dramatu ‘Sacred Lies'. Został nagrany w Los Angeles pod okiem producenta Lawrence'a Rothmana.

Mosshart zaszyta  w swoim domu w Nashville, wykorzystała ten okres społecznej izolacji, by nauczyć się montażu wideo, zbierając niektóre z jej ulubionych materiałów z ostatniej wizyty w Los Angeles i przetwarzając je na wideo do piosenki, które sama nakręciła, wyreżyserowała i wyprodukowała.

Wydawanie muzyki pod własnym imieniem i nazwiskiem, to dla Mosshart nowe doświadczenie, ale przy tym niezwykle ekscytujące. Mosshart tworzyła zbiór niewydanej muzyki od ponad dekady. W 2013 roku po raz pierwszy napisała wstępny szkic „Rise”, w którym intonuje: „When the sky is falling/ and the sun is black/when the sky is coming down on ya/baby don’t look back/we will rise”. „Nigdy tego nie zapomniałam” - mówi Mosshart. „Pamiętam, gdzie byłam, kiedy to napisałam. Siedziałam przy biurku w Londynie i bardzo za kimś tęskniłam”.

Wielodyscyplinarna artystka jaką jest Mosshart - jej obrazy były pokazywane w galeriach na całym świecie, niedawno opublikowała swoją pierwszą książkę „CAR MA”, będącą kolekcją jej obrazów, fotografii i słów, która jest również listem miłosnym do samochodów - pracuje nad różnymi projektami, teraz także nad własną muzyką oraz tworzy z Jamie Hince’em następną płytę The Kills i marzy o dniu, w którym po okresie pandemii, powrócą na trasę z nową ekscytującą muzyką.Foto: David James Swanson
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania