Newsy muzyczne

Klasyk łódzkiego Blitzkriegu w remiksie Kings In White

Utwór "In Cold Blood", który zamyka minialbum "Good Times" zespołu Blitzkrieg, został oficjalnie zremiksowany przez duet Kings in White, który współtworzą Piotr "Kromproom" Krompiewski i Tomkiem Grochola z zespołu Agressiva 69.

Remiks bardzo spodobał się Peter-owi Guellard-owi, który po przesłuchaniu ponad sześcio-minutowej ścieżki zaproponował zrobienie wideoklipu. To przedsięwzięcie zbiegło się równocześnie z nadchodzącą pierwszą cyfrową kompilacją wytwórni KROMP ROOM RECORDS pt. Beatroom 01. Blitzkrieg i Kings in White są twarzą nadchodzącej kompilacji. Składankę otworzy utwór "In Cold Blood" (Kings in White remix) wraz z wideoklipem.

W ubiegłym roku po dwudziestu siedmiu latach na muzyczną scenę powrócił łódzki zespół Blitzkrieg, w skład którego wchodzą mieszkający na stałe w USA Peter Guellard (gitara, wokal), Paweł Bulski (bas), Tomek Wojciechowski (gitary, klawisze) i  Łukasz Klaus (perkusja). Muzycy zarejestrowali materiał na drugi obok albumu "Holy War" (1991) minialbum pt. "Good Times". Wydawnictwo CD ukazało się 24 października 2019 roku.

Kilka dni temu artyści wraz z wytwórnią udostępnili zwiastun klipu do remiksu. Ten niespełna 40-sekundowy "teaser" wykreowany przez Petera Guellarda z zespołu Blitzkrieg, pozostawia po sobie duży niedosyt. Wspaniałe ujęcia miasta Łódź nakręcone z drona przez Jarosława Miszczaka, chwilę po tym, jak w Polsce został ogłoszony stan epidemii, pokazują niespotykany klimat i to jak bardzo fotogeniczne jest to miasto. Ujęcia z drona przeplatają się z ujęciami Petera Guellarda, nakręconymi w mieście Pittsburgh w USA.

Premiera wideoklipu odbędzie się w dniu 22 kwietnia. Zwiastun ujawnia także krótką informację na temat oficjalnej kompilacji wytwórni KROMP ROOM RECORDS pt. Beatroom 01, która ukaże się w formie cyfrowej 29 kwietnia 2020 roku.


Pokrewne wątki:

A Certain Ratio wróci po 12 latach

2020-07-01

28 sierpnia ukaże się pierwszy od 12 lat album manchesterskiej legendy post-punka A Certain Ratio.

Czytaj więcej...

Wspólny album kakofoNIKT i Chóru Pogłosy

2020-07-01

"Wyraj" to propozycja dla miłośników awangardy, folku, industrialu, muzyki poważnej i etno.

Czytaj więcej...

Kolejna zapowiedź nowej płyty Bebel Gilberto

2020-07-01

"Na Cara" to tytuł nowego singla królowej bossa novy Bebel Gilberto.

Czytaj więcej...

Warszawski koncert Pentatonix w nowej lokalizacji

2020-07-01

Najsłynniejszy na świecie zespół a capella przyjedzie do Polski w maju 2021 roku. Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej hali Torwar.

Czytaj więcej...

The Pineapple Thief wyda nową płytę

2020-06-30

4 września ukaże się nowy studyjny album formacji The Pineapple Thief zatytułowany „Versions Of The Truth”. Krążek zwiastuje utwór „Demons”, do którego powstał także klip, za którego reżyserię odpowiada George Laycock.

Czytaj więcej...

Sufjan Stevens zapowiada nowy album

2020-06-30

Sufjan Stevens wyda 28 sierpnia nową płytę zatytułowaną "The Ascension".

Czytaj więcej...

Krakowskie CF98 wydało nową ep-kę

2020-06-30

"Dead Inside" to tytuł siódmego wydawnictwa studyjnego w dyskografii krakowskiej grupy CF98.

Czytaj więcej...

Igor Herbut ogłasza konkurs na re-work utworu „Tańczmy”

2020-06-30

Chrust” - pierwszy solowy album lidera zespołu LemON ukazał się 27 marca. Jest to album piękny, dojrzały i bezwzględnie szczery, którym długo można się zachwycać. Z pewnością, wokal Igora będzie też ciekawym wyzwaniem dla muzyków i producentów, którzy wezmą udział w nowym konkursie na re-work/remiks „Tańczmy”.

Czytaj więcej...

Laibach wyda archiwalny album koncertowy

2020-06-30

Do sprzedaży trafi płyta koncertowa słoweńskiej grupy zatytułowana "Bremenmarsch – Live at Schlachthof 12.10.1987".

Czytaj więcej...

P.O.D. na dwóch koncertach w Polsce w 2021 roku

2020-06-29

Czerwcowy występ grupy P.O.D w Warszawie został przeniesiony na przyszły rok. Dodatkowo zespół wystąpi także w Krakowie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania