Newsy muzyczne

Klasyk łódzkiego Blitzkriegu w remiksie Kings In White

Utwór "In Cold Blood", który zamyka minialbum "Good Times" zespołu Blitzkrieg, został oficjalnie zremiksowany przez duet Kings in White, który współtworzą Piotr "Kromproom" Krompiewski i Tomkiem Grochola z zespołu Agressiva 69.

Remiks bardzo spodobał się Peter-owi Guellard-owi, który po przesłuchaniu ponad sześcio-minutowej ścieżki zaproponował zrobienie wideoklipu. To przedsięwzięcie zbiegło się równocześnie z nadchodzącą pierwszą cyfrową kompilacją wytwórni KROMP ROOM RECORDS pt. Beatroom 01. Blitzkrieg i Kings in White są twarzą nadchodzącej kompilacji. Składankę otworzy utwór "In Cold Blood" (Kings in White remix) wraz z wideoklipem.

W ubiegłym roku po dwudziestu siedmiu latach na muzyczną scenę powrócił łódzki zespół Blitzkrieg, w skład którego wchodzą mieszkający na stałe w USA Peter Guellard (gitara, wokal), Paweł Bulski (bas), Tomek Wojciechowski (gitary, klawisze) i  Łukasz Klaus (perkusja). Muzycy zarejestrowali materiał na drugi obok albumu "Holy War" (1991) minialbum pt. "Good Times". Wydawnictwo CD ukazało się 24 października 2019 roku.

Kilka dni temu artyści wraz z wytwórnią udostępnili zwiastun klipu do remiksu. Ten niespełna 40-sekundowy "teaser" wykreowany przez Petera Guellarda z zespołu Blitzkrieg, pozostawia po sobie duży niedosyt. Wspaniałe ujęcia miasta Łódź nakręcone z drona przez Jarosława Miszczaka, chwilę po tym, jak w Polsce został ogłoszony stan epidemii, pokazują niespotykany klimat i to jak bardzo fotogeniczne jest to miasto. Ujęcia z drona przeplatają się z ujęciami Petera Guellarda, nakręconymi w mieście Pittsburgh w USA.

Premiera wideoklipu odbędzie się w dniu 22 kwietnia. Zwiastun ujawnia także krótką informację na temat oficjalnej kompilacji wytwórni KROMP ROOM RECORDS pt. Beatroom 01, która ukaże się w formie cyfrowej 29 kwietnia 2020 roku.


Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania