Newsy muzyczne

Anna Czartoryska-Niemczycka w euforii i panice

Anna Czartoryska-Niemczycka udostępniła 12 niezwykle kobiecych piosenek.

Aktorka, wokalistka, mama trójki dzieci – sześć lat temu zaczęła tworzyć autorską płytę, która jest odzwierciedleniem jej doświadczeń, opowieścią o emocjach  towarzyszących wielkim zmianom w życiu. Aktorka z właściwą sobie wrażliwością połączyła przewrotne teksty Pawła Bulaszewskiego z chilloutowymi brzmieniami, flirtując przy tym z nutami elektroniki czy jazzu. 

„Zastanawiałam się jak umilić Wam czas spędzany w domu i zainspirowana Waszymi znaleziskami z domowych porządków, postanowiłam podzielić się czymś, co przeleżało u mnie w szufladzie przez długi czas. To płyta „Euforia/Panika”, nad którą pracowałam z przerwami przez kilka lat, łapiąc wolne chwile w czasie wielkich zmian w moim życiu. Stawiałam wtedy pierwsze kroki jako młoda mama, ale zależało mi na tym, żeby wciąż być twórczą i aktywną zawodowo. Gdy zostałam mamą po raz trzeci, materiał odłożyłam na bok kolejny raz, z myślą, że wrócę do niego, gdy łatwiej mi będzie złapać równowagę dom-praca.

Obecna sytuacja pokazała mi jednak, że (gdy nie da się inaczej) możemy pracować, tworzyć i komunikować się nie opuszczając domowych pieleszy. Dlatego, mimo tego, że najbardziej lubię spotykać się z Wami osobiście, postanowiłam udostępnić w sieci moje piosenki z nadzieją, że pomogą one Wam chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości i nabrać dystansu do sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy. Autorem tekstów jest Paweł Bulaszewski, muzykę stworzył Michał Przytuła. Staraliśmy się, aby materiał był różnorodny, dlatego liczę na to, że będzie Wam towarzyszył zarówno przy porannym rozruchu, wyprawach samochodowych do sklepu, instagramowych imprezach jak i romantycznych uniesieniach, i że doda Wam otuchy w chwilach słabości."

"Wydaje się, że euforia i panika leżą na przeciwległych biegunach, ale to właśnie sprawia, że są wzajemnym odbiciem. Kiedyś myślałam, że w imię jakiejś karmicznej równowagi każdemu z nas przysługuje tyle samo szczęścia, co łez. Gdy wszystko układało się dobrze, zastanawiałam się, co się za chwilę złego stanie – dla równowagi. Dziś, kiedy ludzie na całym świecie z niepewnością patrzą w przyszłość, kiedy naprawdę jest się czego bać i o co martwić, rozumiem, że „szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie” – bezczelnie i całym sobą. W czasach wielkiej paniki, do euforii doprowadzają mnie chwile beztroski i bliskości z tymi których kocham."Foto: Miron Chomacki
Źródło: Warner Music Poland

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania