Newsy muzyczne

nastroje walczą z "Pandemią Samotności"

Ujęcia z dronów, puste ulice polskich miast i piękna piosenka „nie ma mnie przy tobie” zespołu nastroje towarzyszą akcji „Pandemia samotności” zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich, które przeciwdziała samotności seniorów.

Nastroje: "Piosenka jest dla nas niezwykle ważna, bo powstała na samym początku naszej wspólnej pracy i jako jedyna z tamtego okresu przetrwała próbę czasu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się ją opublikować. Od początku planowaliśmy nagrać teledysk ze Stowarzyszeniem mbU, jednak ze względu na epidemię koronawirusa plany zostały pokrzyżowane. Wideo udało nam się zrealizować przy wsparciu kilkunastu operatorów dronów, którzy uchwycili puste ulice swoich zazwyczaj zatłoczonych miast. Starsze osoby zostały bezpiecznie nagrane w okiennicach mieszkań i domów, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności".

„Nie ma mnie przy tobie” to piosenka o samotności, która dotyka nas wszystkich pomimo szerokiego dostępu do technologii i mediów. Obecność, to coś co szczególnie doceniamy w tych trudnych czasach. Obrazki pustych miast i postaci seniorów mają przypominać, że niektórzy na co dzień żyją w kwarantannie. Zespół zachęca do rozejrzenia się wokół siebie i wsparcia stowarzyszenia, które od lat na wiele różnych sposobów wprowadza w życie seniorów radość i ciepło. 

Zbiórka: https://www.siepomaga.pl/pandemiasamotnosci


Pokrewne wątki:

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania