Newsy muzyczne

Jamie xx prezentuje nowy utwór

Kończąc miesiące spekulacji na temat tego, kto stoi za jednym z najbardziej dyskutowanych i poszukiwanych utworów klubowych w tym roku, Jamie xx (The XX) wydał „Idontknow”.

„Idontknow”, dostępne za pośrednictwem Young Turks, to pierwszy solowy utwór Jamiego od czasu jego nominowanego do nagrody GRAMMYdebiutanckiego albumu 2015  „In Colour”.

Nie wiedząc jaki stoi za nim artysta, ludzie szaleli za „Idontknow” od późnej jesieni 2019 roku, kiedy Jamie po raz pierwszy upublicznił ten utwór. Od tego czasu piosenka zaczęła żyć własnym życiem w klubach i na parkietach tanecznych na całym świecie, zdobywając ogromne wsparcie od takich osób jak Ben UFO, Four Tet, Caribou, HAAi i Bicep czy też poprzez własną rezydencję Jamiego w NTS Radio i serię spotkań, które zorganizował na rzecz organizacji charytatywnych MIND i CALM w północnej części Londynu w The Cause (gdzie dołączyli do niego tacy artyści jak Four Tet, HAAi i Koreless) i nie tylko.

„Idontknow” w końcu pojawia się w pełnej wersji, najpierw w formie cyfrowej (https://jamiexx.ffm.to/idontknow), ale już 1 maja w niezależnych sklepach będzie także dostępny 12” winyl.Foto: Laura Coulson
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania