Newsy muzyczne

idothings wydał debiutancki singel "Telepathy"

"Telepathy" to tytuł debiutanckiego singla poznańskiego songwritera i producenta kryjącego się pod pseudonimem idothings.

Pod pseudonimem kryje się 25-letni mieszkaniec Poznania, który pracuje w dużej korporacji, a wolny czas spędza pisząc muzykę, teksty, śpiewając i produkując własne piosenki. W swoim katalogu ma setki utworów, z których żaden do tej pory nie ujrzał światła dziennego. Ostatnią dekadę spędził na doskonaleniu swoich umiejętności produkcyjnych, pobieraniu lekcji śpiewu i tworzeniu własnego stylu, który przenika jego piosenki. Muzyka idothings łączy wpływy ze świata synth-popu, muzyki elektronicznej, R&B, a także z lat 80-tych. Spoiwem tych gatunków jest wnikliwy songwriting. 

Tytułowa piosenka opowiada o zauroczeniu. Mówi o tym, jak łatwo pomylić je z prawdziwą zażyłością. Traktuje o rozczarowaniu i drodze prowadzącej do prawdziwego uczucia. Silne emocje sprawiły, że decyzja o wyborze singla nie była przypadkowa. Klip do utworu zrealizoway został z pomocą przyjaciół, a idothings obrajął ster, zajmując się reżyserią, a także montażem teledysku. Video przenosi nas do szkoły tańca rodem z lat 80-tych, na zajęcia fitness.

Tancerze zamieniają trening w wielki improwizowany pokaz solówek, który toczy się w rytm „Telepathy”. Za mastering i koprodukcję utworu odpowiedzialny jest Andrzej „Fonai” Pieszak, znany m.in. jako połówka duetu Furia Futrzaków, a także ze współpracy z wokalistką Natalią Nykiel oraz raperem Ten Typ Mes. 


Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania