Newsy muzyczne

KRYHOO „Beatstrumentals Vol. 2: Still Life” już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiło najnowsze wydawnictwo polskiego producenta Kryhoo, będące ucieleśnieniem jego rozmaitych muzycznych inspiracji.

Na „Beatstrumentals Vol. 2: Still Life” spotykają się grube bębny, harmonijne linie basu, jazzowe sample i surowe cuty DJ-a Okoo oraz DJ Cut Man Doo, tworząc wyjątkowy pokaz autentycznego instrumentalnego hip-hopu.

Dzięki połączeniu  estetyki loi-fi z klasyczną atmosferą złotej ery, Kryhoo udowadnia, że jest potomkiem Pete Rocka i Nujabes’a. Ochoczo samplowane instrumenty dęte wybrzmiewają gęstym echem sponad jazzowych akordów i trzasków płyt winylowych. Wokalne wstawki w utworze “Golden” od razu przywodzą na myśl styl legendarnego Pete’a Rocka. Filtrowane pętle oscylujące nad ciężkimi bębnami w „Black” tworzą niezrównany klimat, wprowadzając w euforyczny stan. “Neon Orange” udowadnia, że to nie odosobniony przypadek, a ten wzniosły vibe zostaje zachowany już do samego końca. „Sundown” doskonale zwieńcza album, wyzwalając soulowe wokale, triumfalne dęciaki i misterne scratche.

Osobne brawa należą się Panom DJ-om. Scratchowa uczta, którą serwują nam DJ Okoo oraz Cut Man Doo wprawia w niemały zachwyt. „Beatstrumentals Vol. 2” to naprawdę bardzo udane LP. Typ albumu, którego słucha się łatwo i z czystą przyjemnością. Każdy element został tutaj precyzyjnie doszlifowany, a ilość drobnych szczegółów zaskakuję z każdym kolejnym taktem. Kryhoo udowadnia, że jest sprawnym producentem, a hip-hop nie ukrywa przed nim żadnych tajemnic.


Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania