Newsy muzyczne

Lion Shepherd bez Macieja Gołyźniaka

Perkusista Maciej Gołyźniak rozstał się z grupą Lion Shepherd.

Muzyk wydał oświadczenie, w którym możemy przeczytać: 

Drodzy ,
Tu Maciek Gołyźniak.
Piszę do Was, fanów i przyjaciół zespołu osobiście i na oficjalnym kanale, ponieważ ta wiadomość jest osobista i oficjalna.

Kilka dni temu, podjąłem trudną decyzję o opuszczeniu szeregów Lion Shepherd.
Nie nagramy wspólnie kolejnej płyty i nie będę już członkiem zespołu.
Proszę o Wasze zrozumienie i tej decyzji uszanowanie.

Dziękuje Wam, fanom, za ciepłe przyjęcie mnie w szeregach Waszej ulubionej grupy. Za mnóstwo pięknej energii i tyle dobrych słów po koncertach. To było niezwykle budujące, miłe i będzie mi Was brakować. Bez Was, zespoły nie mają sensu.

Kamil, Mateusz,
dziękuję Wam za zaproszenie i wspólne dwa lata w sali prób, w studio i na scenach. To była wspaniała, rozwijająca muzyczna podróż. Zostanie po niej płyta, z której jestem niezwykle dumny a która, bez dwóch zdań, jest zapisem emocji i znakomitego czasu jaki ze sobą wtedy spędzaliśmy.
Jestem pewien, że będę Was oglądał na wielkich scenach, w pełni chwały i należnej glorii. Że kolejne płyty i koncerty, będą tylko potwierdzać kunszt, klasę i ideę, która Wam przyświeca oraz że, spełnią się Wasze marzenia.
Nauczyłem się wiele. Za to dziękuję i życzę Wam jak najlepiej.

Wspaniałym muzykom, z którymi dzieliłem scenę; Karolinie Skrzyńskiej, Maćkowi Magnuskiemu, Andrzejowi Pieszakowi, Mateuszowi Szemrajowi i Arkowi Żakowi za Wasz wkład i możliwość obcowania z Waszymi talentami - bardzo dziękuję.

Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie od strony wydawniczej i marketingowej. Przede wszystkim Gosi Taklińskiej i Indze Plewickiej.

Podziękowania należą się również tym, bez których żaden koncert nie ma racji bytu. Marcin Sierotko ( światło ), Lech Pukos, Łukasz Błasiński, Patryk Tylza (dźwięk). Krzysiek i Staszek Pyczek, Piotrek i Mateusz Mizik, Jachoo i Jatza ( technika) oraz Mario (transport). Jesteście najwyższej klasy specjalistami i praca z Wami, była przyjemnością.
...
Emocje wciąż żywe, więc kończę.
Dziękuję za wszystko, spotkamy się jeszcze.

Maciek Gołyźniak"

Maciej Gołyźniak był muzykiem Lion Shepherd od 2018 roku i nagrał z tym zespołem album "III" (2019) oraz EP-kę "Once The Dust Is Settled" (2020).

Maciej jest znany także ze współpracy z Moniką Brodką i Andrzejem Piasecznym, był współtwórcą takich zespołów i projektów jak: Meller/Gołyźniak/Duda, Sorry Boys, Ballady i Romanse. Foto: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania