Newsy muzyczne

Nowy projekt Heleny Marzec z Dog Whistle

Pierwsze wydawnictwo elektronicznego projektu Lustra zatytułowane "Pryzmaty" już dostępne.

Debiutancki minialbum LUSTRY to doświadczenia ostatnich kilku lat opisane przez Pryzmaty emocji, sprzeciwów oraz dramatów i przełożone na język muzyki inspirowanej elektroniką lat 80. Cztery, zróżnicowane i poruszające utwory zamykają słuchacza w czterech ścianach osobistych doświadczeń wokalistki. Każda ściana ma inny odcień inspiracji i towarzyszących życiowym sytuacjom uczuć. Mimo swej różnorodności, każdy z numerów na płycie buduje spójny obraz konceptualny, niczym kolorowe szkło, które obracane pod światłem rzuca inny kolorystyczny promień na zastaną rzeczywistość.

Album dostępny na Bandcampie już teraz w formie elektronicznej oraz ciastek wypieczonych we współpracy z KUKI.

Minialbum wyprodukował Jan Łukomski, a towarzyszące mu wizualizacje Michał Czyż (Gradient) i Zuwia Olejnichuck (Ugly).

LUSTRA jest projektem Heleny Marzec-Gołąb (Dog Whistle). Po rozpadzie pierwszego zespołu postanowiła dać wyraz swoim fascynacjom latami 80-tymi, w których się urodziła i do których sięgają jej elektroniczne inspiracje, jak CHVRCHES, Ladytron, Purity Ring. Współautorem utworów jest producent i wykonawca znany z OXOS, Hey Karen i Kodiak Bear, obecnie mieszkający w Holandii.

- LUSTRA jest nieobojętnym na rzeczywistość tworem, w którym prywatne jest polityczne. Od początku wiedziałam, że LUSTRA ma otwarcie wspierać prawa mniejszości i przeciwstawiać się niesprawiedliwościom. Chciałam na scenie być sobą, a nie kolejnym elektronicznym zespołem z tej samej sztancy - mówi Helena.

LUSTRA dzieliła scenę m. in. z Cudownymi Latami i Decadent Fun Club.

Laura Studarus, dziennikarka BBC i Under the Radar, porównuje LUSTRĘ do the Bangles i innych żeńskich grup z lat 80.

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania