Newsy muzyczne

Ander zapowiada nowy album

Stacjonujący w Słupsku producent muzyki elektronicznej Ander opublikował ep-kę "Tulpa".

Ander na swoim koncie ma szereg albumów studyjnych, kolaboracyjnych i epek. W 2015 został wyróżniony przez Cover awArts za najlepszą okładkę do swojego albumu „Kalpa Vigraha”. Rok później dołązył do kultowego i dziś już nieistniejącego labelu BDTA gdzie wydał jeden album zatytułowany „Smutek”. Ander często kolaboruje z artystami nie tylko z Polski ale i z całego świata, współpracował między innymi z Antoniną Nowacką znaną z formacji kIRk oraz WIDT, popularną gwiazdą pop Sarsą z którą tworzył projekt FWWM, singiel „Organic” przyjął się bardzo dobrze zwracając szczególna uwagę Kasi Nosowskiej. Zwycięski utwór został wydany na specjalnej konkursowej kompilacji przygotowanej przez radiową Trójkę.

Artysta współpracuje także ze Zgubą znanym z black metalowej formacji Widziadło z którym tworzy zespół Studnia, Martinem Neuholdem, Noxem, Vilgoć, Rez Epo i wieloma innymi artystami. Ander jest także połowa duetu Milion Włókien, który tworzy wspólnie z Coelestial Serwices.

W 2020 roku dołączył do wytwórni „Somewherecold Records” gdzie opublikował epkę „Tulpa”. Na 2020 zaplanowane jest tez wydanie zapowiadanej od jakiegoś czasu długogrającej płyty „...POTRWA WIECZNIE”.

 

 

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania