Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów rockowych, mający ogromny wpływ na polską scenę. Ich muzyka pod koniec XX wieku była jak „Fight Club” w kinie - energetyczna, świeża i z niespotykanym do tej pory wśród rodzimych artystów – bezpośrednim, mocnym i uniwersalnym przekazem emocjonalnym.
W tym roku mija 25 lat od premiery pierwszej płyty zespołu – a piosenki z niej i z kolejnych albumów wciąż brzmią świetnie. „Chłopcy”, „Dla Ciebie”, „Kraków”, „Peggy Brown”, „Sprzedawcy marzeń” czy „Długość dźwięku samotności” zapisały się w świadomości milionów odbiorców, nawet tych z innych kręgów muzycznych. Te utwory to przeżycie pokoleniowe.
Zespół zaznaczył swoją obecność również w świecie filmowym. Filmy to zresztą druga, po muzyce, wielka pasja członków Myslovitz – oglądali ich setki, w busie, w drodze na koncerty. Być może dlatego ich utwory tak świetnie wpisały się w ścieżki dźwiękowe obrazów „Duże zwierzę, „To My" czy „Pogoda na jutro". Kontrowersyjny „To nie był film" pojawił się w „Młodych wilkach 1/2”.
Grali na całym świecie, na najważniejszych festiwalach, na trasach koncertowych z Iggym Popem i z Simple Minds. 20 rocznicę debiutu fonograficznego obchodzili m.in. na jednym z największych festiwali amerykańskich - Beale Street Music Festiwal w Memphis, razem z The Flaming Lips, Pixies, Lennym Kravitzem, Hozierem, Wilco i wieloma innymi gwiazdami. A toast z okazji jubileuszu wznieśli w salonie Elvisa Presleya w Graceland.
Zdobyli wiele prestiżowych nagród: MTV Music Awards, Fryderyki, Nagrodę Komisji Europejskiej.
Dwie i pół dekady od wydania „Myslovitz” oraz cyfrowa premiera albumów „Miłość w czasach popkultury” i „Z rozmyślań przy śniadaniu” (z bonusowym utworem „To nie był film” w trzech wersjach) to wspaniała okazja do wspomnień.
W domowych archiwach fanów zespołu znajduje się zapewne wiele skarbów, które właśnie teraz można wysyłać i publikować na specjalnie dedykowanej tym premierom stronie. Dziennikarze, artyści i przyjaciele zespołu opowiadają tutaj swoje osobiste historie związane z tymi albumami. Znalazły się tu również przysyłane przez fanów grupy pamiątki związane z zespołem.
Gorąco zachęcamy do przesyłania własnych wspomnień oraz pamiątek na adres wspomnienia@myslovitz.pl.
Strona dostępna jest pod adresem www.myslovitz.pl
"Wiosna" to nowy singel formacji Roboty Na Wysokości.
Śląski zespół Holly Blue, znany ze swojego unikalnego brzmienia łączącego dream pop, elektronikę i subtelny wokal, właśnie wypuścił swój remiks kultowego utworu Roisin Murphy – „Primitive”.
Premiera albumu koncertowego Myslovitz „Wieczorami chłopcy wychodzą na ulicę” będzie miała miejsce 11. października. Płytę promuje kompozycja "Alexander".
“Square One” to historia o podróżach i powrotach do domu, o samotności i zataczaniu kół w życiu – co nie zawsze oznaczać musi popełnianie błędów.
Światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Aleksandra Siczka "nocny dzień". Idealna propozycja aby przedłużyć lato, którego utraty boi się tak wielu z nas.
W dniach 2-24 sierpnia Kazimierz Dolny będzie gościć drugą edycję wielogatunkowego letniego festiwalu Muzyczny Kazimierz, który ponownie zgromadzi w Kamieniołomach największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Chwilę po premierze debiutanckiego albumu, duet KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK wraca do fanów z singlem “Kintsugi” w gitarowej aranżacji, za którą odpowiedzialny jest Hallur Ingólfsson. W utworze gościnnie występuje Sarsa. Wraz z premierą – do sieci trafił wyjątkowy teledysk, nakręcony we współpracy z nauczycielkami oraz miłośniczkami kultury japońskiej w Polsce – Chie Piskorską oraz Joanną Koryciarz-Kitamikado.
Jutro w Bielsku-Białej grupa Myslovitz rozpocznie trasę będącą celebracją 25. rocznicy wydania płyty "Miłość w czasach popkultury". Piętnaście miast, szesnaście koncertów i... brak biletów.
Samuel Baron wydał nowy singel "Złote Dzieci", który jest początkiem nowego etapu w jego karierze muzycznej.
Do sieci właśnie trafił najnowszy singiel projektu TIME TO EXPRESS & JACEK KUDERSKI (Myslovitz) pt. „#21”.
Otwoccy przedstawiciele nowoczesnego rocka psychodelicznego zupełnie niespodziewanie przypominają o sobie być może najbardziej radykalnym albumem w swoim dorobku.
Formacja Życie To Żart debiutuje płytą „O co ten płacz?”, dokładając cegiełkę do wieloletniej gitarowej sceny Mysłowic.
Pierwsza od 24 lat płyta studyjna lesznieńskiego Atmosphere to miła niespodzianka nie tylko dla fanów tej nieco zapomnianej grupy, ale też znaczące wydarzenie na polskiej scenie rockowej.
Grupa Cochise wydała nowy świetny album zatytułowany "Cochise". Jej wokalista Paweł Małaszyński opowiedział nam między innymi o tym, dlaczego ta płyta powstawała tak długo, o współpracy z Leszkiem Możdżerem oraz o tym, czemu zespół uważa "Cochise" za swój najlepszy album.
"Myśli o Tobie" to kolejna zapowiedź nowego wydawnictwa duetu Jeszcze.
Grupa Myslovitz zagrała pierwszy z dwóch wyprzedanych jesiennych koncertów w warszawskiej Stodole w ramach trasy "Wieczorami Chłopcy Wychodzą Na Ulicę cz.2".
Grupa Myslovitz wydała pierwszy od 10 lat album studyjny "Wszystkie Narkotyki Świata". Z tej okazji wywiadu udzielił nam basista Jacek Kuderski, który opowiedział nam między innymi o mozolnym procesie powstawania tego wydawnictwa.
Myslovitz na swojej pierwszej od dekady płycie zatytułowanej „Wszystkie narkotyki świata” wytycza sobie dalsze szlaki.
Wokalistka i songwriterka Wiktoria Zwolińska w 2020 roku wystąpiła w trzeciej edycji programu The Voice Kids. Od początku ubiegłego roku wydaje co kilka tygodni kolejne single, nad którymi pracowała z uznanymi producentami i współkompozytorami. Najnowszą jej propozycją jest piosenka "Tarantino". Z tej okazji Wiktoria zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań.
Poznaliśmy szczegóły pierwszej od 10 lat płyty studyjnej Myslovitz "Wszystkie Narkotyki Świata". Premiera: 3 marca.
“Nie widzę cię” to klubowa melancholia i nowa propozycja duetu Jeszcze.
Ukazał się singel "Lauda" leszczyńskiej grupy Atmosphere. Jest to pierwsza piosenka tego zespołu z wokalistą Marcinem Rozynkiem od 23 lat.
Gracjan Kalandyk przygotowuje się do wydania drugiego albumu zatytułowanego "Wilk". Wydał już dwa single zapowiadające tę płytę, a więc mogliśmy o tym porozmawiać. I nie tylko o tym.
Długogrający debiut Fair Weather Friends „Hurricane Days” ukazał się 5 lat temu. Od tego czasu grupa uraczyła słuchaczy zaledwie kilkoma nowymi kompozycjami. Okazuje się jednak, że ten okres był bardzo pracowity, a formacja szukała, myślała i wbrew pozorom – cały czas nagrywała nową muzykę. Dziś możemy już obcować z drugim albumem grupy „Carte Blanche”, który ukazał się kilka tygodni temu. O specyficznym procesie twórczym i tym, co działo się w zespole, opowiedzieli mi perkusista Maciej Bywalec i wokalista Michał Maślak.
Po udanym debiucie w barwach dużej wytwórni, poznański Terrific Sunday przez kilka lat szukał nowych środków wyrazu dla swojej muzyki. Efektem tego jest wydane już własnym sumptem drugie długogrające dzieło kwartetu, zatytułowane „Młodość”, przynoszące nowe elementy. O tym, co działo się w grupie pomiędzy wydaniem obu płyt oraz o tym, co zainspirowało stworzenie nowego krążka, wyczerpująco opowiedział mi wokalista i gitarzysta zespołu, Piotr Kołodyński