Newsy muzyczne

Alison Mosshart zaprezentowała drugi solowy singel

Wokalistka duetu The Kills przedstawiła utwór "It Ain't Water".

Artystka ujawniła także szczegóły nadchodzącego 7-calowego wydawnictwa “Rise / It Ain’t Water”, które zostanie wydane przez Domino. Winyl będzie  łączył w sobie tę niezwykłą nową piosenkę z wcześniej wydanym cyfrowym singlem "Rise", a jego fizyczne wydanie planowane jest na 31 lipca.

Napisane pod koniec ubiegłego roku "It Ain't Water" zostało nagrane z Alainem Johannesem (Queens of the Stone Age, PJ Harvey), o którym Alison mówi: "Praca z Alainem nad 'It Ain't Water' była świetna. To wielki talent i miła osoba. Jego umysł jest szeroko otwarty. Rozumie i widzi piękno w niedoskonałości, w magicznych chwilach, w przypadkach, uduchowieniu ludzkim i w duchu ponadludzkim trudnym do wytłumaczenia, co czyni piosenkę wielką. Praca z nim była zaszczytem, a także - do cholery, on może grać na każdym instrumencie jak mistrz. Alain Johannes jest muzyką".

Ognista Alison Mosshart -  najbardziej znana jako połowa popularnego duetu The Kills, będąca też częścią bluesowo-punkowego kwartetu The Dead Weather. Będąc siłą napędową przez lata współpracowała ze wszystkimi, od swojego kolegi z zespołu The Dead Weather - Jacka White'a po Arctic Monkeys, Primal Scream, Gang Of Four, Cage The Elephant, Foo Fighters, Jamesem Williamsonem i Mini Mansions. Teraz postanowiła występować także jako artystka solowa.

Przedsmakiem jej twórczości był utwór „Rise”, nagrany na potrzeby finałowego odcinka dramatu ‘Sacred Lies'. Został zarejestrowanh w Los Angeles pod okiem producenta Lawrence'a Rothmana. Utwór udostępniony wraz z teledyskiem, który sama nakręciła, wyreżyserowała i wyprodukowała podczas społecznej izolacji w związku z sytuacją z koronawirusem.


Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania