Newsy muzyczne

Mietek Jurecki zapowiada solowy album

Mietek "Mechanik" Jurecki znany między innymi z Budki Suflera opublikował singel "Zanim Czas Odjedzie" zapowiadający jego kolejny nowy album.

Na albumie znajduje się dwanaście kompozycji Mietka, które tekstami opatrzył Staszek Głowacz.

“Po ukazaniu się w ubiegłym roku mojej autorskiej płyty „Boża krówka” MTV24 zaproponowało mi nagranie kolejnej płyty z moimi piosenkami do tekstów Staszka Głowacza. Jesteśmy na etapie miksowania i masterowania. Podobnie jak w przypadku „Bożej krówki” zajmuje się tym Voytek Kochanek. Płyta zawierać będzie również piosenkę o mnie p.t. „Zanim czas odjedzie”. Jestem dumny z tego, że Staszek Głowacz za mojego życia postawił mi pomnik :).” – jak informuje artysta.

Premiera płyty już w maju. Rozpocznie się od przedsprzedaży internetowej w związku z trudną sytuacją w kraju i na świecie. Następnie trafi do sklepów. Od października Mietek Jurecki wyruszy w trasę koncertową, promującą to wydawnictwo. Na mapie koncertowej są już: Lublin, Brzesko, Warszawa, Kraków, Krynica Zdrój. Na tę okoliczność BNB Records przygotowuję nie lada gratkę dla fanów dobrej muzyki i samego Mietka w postaci winylowej wersji płyty w limitowanym nakładzie. Winyl będzie dostępny tylko podczas koncertów.

1. ZANIM CZAS ODJEDZIE
2. DROBNA PRETENSJA DO LOSU
3. RYCERZE ŚWIATŁA
4. DOBRZE JEST, JAK JEST
5. MOJA MANTRA
6. RZEKA MZRZEŃ
7. JUŻ NIE WRÓCISZ
8. MIŁOŚĆ KOCHA WOLNOŚĆ
9. WIEM, ŻE NIC NIE WIEM
10. CZY TY TO TY
11. SŁONECZNE POPOŁUDNIE
12. ANIOŁY SĄ WOKÓŁ NAS
 


Źródło: BNB Records

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania