Newsy muzyczne

The Wailers powrócili z nowym singlem

Fanom muzyki reggae nie trzeba przedstawiać grupy The Wailers. Ten legendarny jamajski, założony przez Boba Marleya, wydał właśnie nowy utwór „One World, One Prayer”, głosząc przekaz jedności i miłości przekraczającej różnice kulturowe.

W nagraniu wzięli udział portorykański gwiazdor reggaeton Farruko oraz jeden z najbardziej znanych wokalistów reggae na świecie, Shaggy! Utwór został także nagrany z dziećmi Boba Marleya – Cedellą Marley oraz Skipem Marleyem, którzy kontynuują dzieło swojego ojca. Skipa Marleya mogliśmy też ostatnio usłyszeć w przebojach Katy Perry i H.E.R.

„One World, One Prayer”  jest wezwaniem całego świata do jedności i połączenia się w modlitwie w obecnej globalnej sytuacji. Utwór napisał 19-krotny zwycięzca Grammy Emilio Estefan. Piosenka łączy reggae z rytmami urban latin.

„Napisałem tę piosenkę około dwa lata temu, myśląc o tym, jak my, jako ludzie, powinniśmy bardziej się kochać, być milsi dla siebie i dla natury” – mówi Emilio Estefan, który podkreśla jednocześnie, że powinniśmy tworzyć świat mniej podzielony polityką, różnicami religijnymi czy nierównościami.

Kariera Bob Marley and the Wailers to jeden z najważniejszych rozdziałów w historii reggae. To Bob Marley poprosił The Wailers, by nie przestawali tworzyć razem. Aston Barret Jr, syn Astona "Familymana" Barretta (basisty The Wailers) wciąż podtrzymuje legendę The Wailers. Zespół wciąż koncertuje na całym świecie, grając nawet 150 koncertów rocznie!

“Muzyka The Wailers reprezentuje pokój, miłość i jedność. Tego ducha chcę podtrzymać” – mówi Barrett, dodając że „One World, One Prayer” wyraża doskonale te idee. Singiel zapowiada nadchodzący album The Wailers, który ma ukazać się w sierpniu.Źródło: Sony Music Polska

A Certain Ratio wróci po 12 latach

2020-07-01

28 sierpnia ukaże się pierwszy od 12 lat album manchesterskiej legendy post-punka A Certain Ratio.

Czytaj więcej...

Wspólny album kakofoNIKT i Chóru Pogłosy

2020-07-01

"Wyraj" to propozycja dla miłośników awangardy, folku, industrialu, muzyki poważnej i etno.

Czytaj więcej...

Kolejna zapowiedź nowej płyty Bebel Gilberto

2020-07-01

"Na Cara" to tytuł nowego singla królowej bossa novy Bebel Gilberto.

Czytaj więcej...

Warszawski koncert Pentatonix w nowej lokalizacji

2020-07-01

Najsłynniejszy na świecie zespół a capella przyjedzie do Polski w maju 2021 roku. Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej hali Torwar.

Czytaj więcej...

The Pineapple Thief wyda nową płytę

2020-06-30

4 września ukaże się nowy studyjny album formacji The Pineapple Thief zatytułowany „Versions Of The Truth”. Krążek zwiastuje utwór „Demons”, do którego powstał także klip, za którego reżyserię odpowiada George Laycock.

Czytaj więcej...

Sufjan Stevens zapowiada nowy album

2020-06-30

Sufjan Stevens wyda 28 sierpnia nową płytę zatytułowaną "The Ascension".

Czytaj więcej...

Krakowskie CF98 wydało nową ep-kę

2020-06-30

"Dead Inside" to tytuł siódmego wydawnictwa studyjnego w dyskografii krakowskiej grupy CF98.

Czytaj więcej...

Igor Herbut ogłasza konkurs na re-work utworu „Tańczmy”

2020-06-30

Chrust” - pierwszy solowy album lidera zespołu LemON ukazał się 27 marca. Jest to album piękny, dojrzały i bezwzględnie szczery, którym długo można się zachwycać. Z pewnością, wokal Igora będzie też ciekawym wyzwaniem dla muzyków i producentów, którzy wezmą udział w nowym konkursie na re-work/remiks „Tańczmy”.

Czytaj więcej...

Laibach wyda archiwalny album koncertowy

2020-06-30

Do sprzedaży trafi płyta koncertowa słoweńskiej grupy zatytułowana "Bremenmarsch – Live at Schlachthof 12.10.1987".

Czytaj więcej...

P.O.D. na dwóch koncertach w Polsce w 2021 roku

2020-06-29

Czerwcowy występ grupy P.O.D w Warszawie został przeniesiony na przyszły rok. Dodatkowo zespół wystąpi także w Krakowie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania