Newsy muzyczne

Lol Tolhurst i Budgie wydadzą wspólną płytę

Byli perkusiści grup The Cure oraz Siouxsie & The Banshees połączyli siły pod szyldem LXB.

Tolhurst i Budgie poinformowali kilka dni temu, że debiutancka płyta LXB jest już nagrana i czeka na wydanie. Termin premiery nie jest jeszcze znany, ale krążek ma się ukazać jeszcze w tym roku. Na płycie gościnnie usłyszymy: Bobby'ego Gillespie z Primal Scream, Kim Gordon (Sonic Youth) i gitarzystę Marka Bowena z Idles. 

Tolhurst i Budgie twierdzą, że 13 kompozycji, które trafiły na to wydawnictwo utrzymanych jest w klimacie wczesnego The Cure i pierwszej płyty The Creatures (projektu, który Budgie od 1981 roku tworzył z Siouxsie Sioux - swoją ówczesną żoną i liderką grupy Siouxsie & The Banshees). Obaj panowie spotkali się po raz pierwszy w 1979 roku, gdy The Cure otwierało koncerty podczas trasy promującej płytę "Join Hands" Siouxsie & The Banshees. 

Lol Tolhurst był perkusistą The Cure od 1977 do 1982 roku, po czym zaczął grać w tym zespole na klawiszach. Budgie dołączył do Siouxsie & The Banshees we wrześniu 1979 roku i grał w tym zespole do 1995 roku. Brał udział również w krótkiej reaktywacji grupy w 2002 roku. 

 


Foto: Budgie

Marek Kościkiewicz z nową wersją 'Statków Na Niebie'

2022-05-22

„Statki na niebie” to jeden z największych przebojów grupy De Mono, pochodzący z jej albumu „Stop” z 1992 roku. Autorem jego muzyki i słów jest Marek Kościkiewicz, przez lata gitarzysta i producenta płyt De Mono. Nowa wersja piosenki w wykonaniu samego Marka Kościkiewicza powstała z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej artysty. Zapowiada ona planowaną na jesień trasę koncertową, a także epkę z premierowymi utworami.

Czytaj więcej...

Lanberry na niedzielę

2022-05-21

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

Czytaj więcej...

Midge Ure wróci do Warszawy

2022-05-20

Były wokalista grupy Ultravox wystąpi w warszawskiej Progresji 29 października.

Czytaj więcej...

Lubelskie Na Tak wypuściło 'Ptaki'

2022-05-20

Ukazał się kolejny singel z nowej czwartej już płyty grupy Na Tak zatytułowanej "Trzymaj się".

Czytaj więcej...

Vangelis nie żyje

2022-05-19

W wieku 79 lat zmarł słynny kompozytor muzyki filmowej Vangelis.

Czytaj więcej...

'Zjednoczone stany' Damiana Ukeje

2022-05-19

Damian Ukeje wydał nowy singel zatytułowany "Zjednoczone Stany".

Czytaj więcej...

ROME (Jerome Reuter) na trzech koncertach w Polsce

2022-05-19

Po długiej, pandemicznej przerwie Jerome ROME Reuter znów rusza w trasę promując swój nowy materiał: zapowiadana kolejna płyta luksemburskiego barda, która ukaże się w tym roku będzie jego szesnastym albumem, po wydanych niedawno „Parlez-Vous Hate?” (2021) i „The Lone Furrow”.

Czytaj więcej...

Danger Mouse i Black Thought wydadzą wspólną płytę

2022-05-18

Danger Mouse i Black Thought oficjalnie zapowiedzieli swój wspólny album „Cheat Codes”, który ukaże się 12 sierpnia nakładem wytwórni BMG. Wraz z ogłoszeniem daty premiery krążka do sieci trafił pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album - "No Gold Teeth" .

Czytaj więcej...

Editors wystąpią w Krakowie

2022-05-18

Editors zagrają 12 października 2022 w krakowskim klubie Studio i będzie to jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu.

Czytaj więcej...

Elizabeth Fraser zaprezentowała drugi singel Sun's Signature

2022-05-18

Była wokalistka grupy Cocteau Twins Elizabeth Fraser i perkusista Damon Reece udostępnili nowy singiel z ich nadchodzącego projektu, Sun's Signature. "Underwater" to niezwykle soczysty, rozbudowany utwór otwierający tytułową EP-kę duetu, która ukaże się 18 czerwca nakładem Partisan Records z okazji Record Store Day, a w lipcu ukaże się w wersji cyfrowej (data zostanie określona niebawem).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania