O nagraniu opowiedzieli muzycy Budki Suflera:
W 1982 roku nagraliśmy trzy utwory - “Noc komety”, “Czas ołowiu”, “Jolka, Jolka, pamiętasz…”. Do wszystkich tekst napisał Marek Dutkiewicz. Do “Czasu…” i “Jolki” muzykę skomponował Romuald Lipko. Wszystkie trzy pieśni zaśpiewał Felicjan Andrzejczak. I chociaż cała ta sesja dostarczyła nam wiele radości i popularności, to “Jolka” przeniosła nas do innej galaktyki, innego wymiaru. Przez ponad trzy dekady żaden koncert bez tego utworu nie był możliwy, a Felicjan był naszym stałym, wspaniałym gościem i wielką gwiazdą.
W ubiegłym roku, przed koncertem siedzieliśmy w garderobie hali Spodek w Katowicach. Lipko, Jurecki, Andrzejczak, Zeliszewski. Nagle wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że 38 lat przyjaźni i koncertowania z Felkiem nie jest podsumowane żadną wspólną płytą. Niesamowite!
Piosenka “Niebo co dzień” to pierwszy utwór z płyty, którą tak bardzo wszyscy nagle zapragnęliśmy nagrać. W lutym tego roku przedwczesna śmierć Romka dopisała smutny scenariusz do wszystkich piosenek jakie nam zostawił. Ta oraz inne nowe piosenki nabrały dla nas niezwykłego, magicznego znaczenia. Wierzymy, że ten premierowy utwór zagości w Waszych sercach, tak jak w naszych.
To jest prawdziwa Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak".
Budka Suflera wydała pierwszą od 11 lat płytę studyjną, która jest jednocześnie pierwszym wydawnictwem studyjnym tego zespołu z wokalistą Felicjanem Andrzejczakiem. Album "10 Lat Samotności" stanowi także hołd dla zmarłego w lutym ubiegłego roku muzycznego lidera i kompozytora Budki Romualda Lipko. O tym wszystkim porozmawialiśmy z perkusistą Tomaszem Zeliszewskim.
Budka Suflera nagrała pierwszy album studyjny z wokalistą Felicjanem Andrzejczakiem. Płyta "10 Lat Samotności" powstała w oparciu o pomysły muzyczne stworzone przed śmiercią przez Romualda Lipko.
Grupa Budka Suflera nagrała utwór "O Tobie myślę w zimną noc" do tekstu Bogdana Olewicza.
"Maski" to trzeci utwór, który pochodzi z najnowszej płyty Budki Suflera & Felicjana Andrzejczaka „10 lat samotności”.
Nowy album Budki Suflera „10 lat samotności” doczekał się winylowej edycji. Na płycie znajduje się zupełnie wyjątkowy i niespotykany dotąd bonus track od zespołu zatytułowany „Romek”, który jest swoistym zapisem narodzin piosenki. Premiera winyla 29 stycznia.
20 listopada ukaże się nowa płyta Budki Suflera "10 Lat Samotności". Ukazał się pierwszy singel zapowiadający to wydawnictwo, na który trafiła kompozycja tytułowa.
Budka Suflera powraca z nowym albumem zatytułowanym „10 lat samotności”. Premiera najnowszego wydawnictwa zespołu już 20 listopada.
Dziś odbyła się premiera utworu "W kinie tak jest" Budki Suflera.
Po śmierci Romualda Lipki Budka Suflera odwołała lub przełożyła na inny termin koncerty zaplanowane na marzec i kwiecień.
Dziś w nocy w wieku 69 lat zmarł Romuald Lipko - lider grupy Budka Suflera i jeden z największych kompozytorów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.
W wieku 75 lat zmarł Jerzy Janiszewski - wieloletni menadżer Budki Suflera i Urszuli.
"Gdyby jutra nie było" to tytuł pierwszej od 10 lat studyjnej kompozycji reaktywowanej Budki Suflera.
Słynny polski kompozytor i muzyczny lider Budki Suflera zmaga się z chorobą nowotworową.
Budka Suflera reaktywowała się po 5 latach przerwy i zagra siedem koncertów w największych halach Polski.