Newsy muzyczne

Skalpel z nowym singlem "Escape"

„Escape” to najnowszy teledysk grupy Skalpel promujący krążek „Highlight”. Za koncept i reżyserię videoclipu odpowiada autor okładki albumu - Łukasz Paluch.

Głównym „bohaterem” teledysku jest rodzinne miasto muzyków Skalpela czyli Wrocław. Jeden z najbardziej chwytliwych utworów na płycie zilustrowany jest obrazami pustej metropolii, którą ożywia duch muzyki.

„Escape" to próba ucieczki z miasta. Bezludna, betonowa metropolia to przestrzeń, w której każdy kolor odbierany jest ze wzmożoną intensywnością… „Escape" przypomina wiatr, który daje nadzieję na zmianę - tłumaczy współtwórca duetu, Marcin Cichy. Jego artystyczny partner Igor Pudło dodaje: Muzyka otwiera umysły, szczególnie teraz, kiedy fizycznie wciąż musimy się dystansować. Zawsze stwarza przestrzeń dla dekompresji zestresowanej psychiki. 

Teledysk zaskakująco koresponduje z czasem wymuszonej izolacji ostatnich miesięcy i świetnie pasuje do dźwięków z ostatniej płyty zespołu, którą Bartek Chaciński z „Polityki” docenił za „dyskretny urok odprężenia”. 

„Escape” to jeden z najlepszych momentów krążka „Highlight”: urokliwa harmonicznie i brzmieniowo kompozycja, która ma popowy potencjał nagrań Bonobo czy Caribou. Utwór cieszy się popularnością na Spotify, gdzie trafił na prestiżowe światowe playlisty: „State Of Jazz” i „Jazztronica” - każdą z nich śledzi niemal pół miliona słuchaczy. „Highlight” to czwarty krążek duetu Skalpel. Płyta wyszła nakładem NoPaper Records, zaś za jego międzynarodową promocję i dystrybucję odpowiada !K7. W Polsce album dotarł na 13 miejsce ogólnej listy sprzedaży OLiS i 2 miejsce na liście winyli, a w Wielkiej Brytanii krążek pojawił się na 19 miejscu Official Jazz and Blues Chart. 

Łukasz Paluch wykorzystał w filmie ujęcia autorstwa Jacka Chamota, wzbogacone o efektowne animacje Anny Trojanowskiej.Źródło: No Paper Records

Pokrewne wątki:

Supergrupa Eddiego Veddera

2021-12-07

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą, a w zasadzie supergrupą.

Czytaj więcej...

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania