Newsy muzyczne

Nowy singel od Jarv Is

JARV IS... dzieli się utworem „Save The Whale” pochodzącym z nadchodzącej płyty „Beyond The Pale”. Jest to projekt Jarvisa Cockera z grupy Pulp.

Album ukaże się 17 lipca nakładem Rough Trade Records. Teledysk do „Save The Whale” został nakręcony przez Jarvisa Cockera w domu podczas lockdownu.

Tytuł pojawił się w mojej głowie, gdy wychodziłem z kina po obejrzeniu dokumentu Nicka Broomfielda „Marianne i Leonard: słowa miłości” - mówi o „Save The Whale” Jarvis. Zdanie  „Gładki świat, pomarszczony świat” dotyczy dziecięcego wspomnienia o chorobie: słyszałem szemranie dużego tłumu, któremu towarzyszył obraz linii (raczej jak obraz Patricka Caulfielda), na którym szybko zmieniały się wszystkie obiekty między gładkimi i bulwiastymi, a następnie cienkimi i pomarszczonymi. Kiedyś absolutnie mnie to przerażało. Co dziwne, Jason (nasz spec od  elektroniki) powiedział, że ma podobne wspomnienie z dzieciństwa, tyle że widział czajnik otoczony psychodelicznymi konturami. Emma (nasza skrzypaczka i wokalistka) śpiewała „Smooth World, Wrinkly World” jako kołysankę dla swojej 18-miesięcznej córki.

Ten album to pierwsza oryginalna muzyka z Jarvisa Cockera od albumu „Further Complications” z 2009 roku.

JARV IS… to zespół, który tworzą: Jarvis Cocker (śpiew, gitara, instrumenty perkusyjne), Serafina Steer (harfa, instrumenty klawiszowe, wokal), Emma Smith (skrzypce, wokal), Andrew McKinney (bas, wokal), Jason Buckle (syntezator, elektronika) i Adam Betts (perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal).

Pierwszy singiel z albumu „Must I Evolve?” został wydany w maju 2019 roku i pojawił się na wielu listach „10 najlepszych utworów roku”.Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania