Newsy muzyczne

Airbag zaprasza na plażę

W najbliższy piątek ukaże się pierwsza od 4 lat płyta norweskiej grupy Airbag zatytułowana "A Day at the Beach".

Od premiery poprzedniej płyty Airbag minęły 4 lata, ale piąty album zespołu jest już gotowy i naprawdę warto było czekać na nowe dźwięki Norwegów. "A Day At The Beach" jest pierwszym materiałem zarejestrowanym w trzyosobowym składzie. Płyta zawiera sześć nowych kompozycji nagranych na przełomie jesieni i zimy 2019 / 20.

Tym razem muzycy inspirowali się elektroniką lat 80-tych, new wave oraz muzyką filmową, ale oczywiście na albumie nie zabraknie charakterystycznego dla Airbag brzmienia gitar oraz elementów rocka progresywnego. Zespół wyjaśnia, że po rozstaniu się z dwoma oryginalnymi członkami byli zmuszeni przemyśleć sposób tworzenia nowych dźwięków, co okazało się niezwykle inspirujące i bardzo świeże.

Przy produkcji „A Day At The Beach” Airbag po raz kolejny współpracowali z ich wieloletnim inżynierem dźwięku, Vegardem Sleipnesem, a masteringiem zajął się Jacob Holm-Lupo. Nowa propozycja Norwegów z całą pewnością przypadnie do gustu zwolennikom Pink Floyd, Porcupine Tree czy też Marillion.Źródło: Mystic Production

Pokrewne wątki:

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Mars nie dla White Lies

2021-12-01

White Lies udostępnili dziś „I Don't Want To Go To Mars”, najnowszy utwór z nadchodzącego, szóstego albumu „As I Try Not To Fall Apart”, który ukaże się nakładem [PIAS] 18 lutego 2022 r.

Czytaj więcej...

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania