Newsy muzyczne

Niekończący się klip od Twenty One Pilots

Twenty One Pilots przygotowali pierwszy w historii, nigdy niekończący się teledysk, który powstaje z pomocą fanów.

Transmitowany na YouTube przełomowy klip realizowany jest do przeboju "Level of Concern", a powstaje na żywo z nadsyłanych przez fanów materiałów wideo. Do bezprecedensowego projektu przekonał muzyków reżyser Jason Zada, który wpadł na pomysł wykorzystania innowacyjnej kampanii, by w ten sposób połączyć zespół i fanów. Tym samym dał wielbicielom Twenty One Pilots okazję, by w ramach nieustającego streamu teledysku, w czasie rzeczywistym dzielić się ważnymi momentami z życia. Materiały, które z miejsca pojawią się w niekończącym się klipie "Level of Concern", można wysyłać za pośrednictwem tego linku: https://loc.twentyonepilots.com/ 

Twenty One Pilots potajemnie uruchomili projekt 12 czerwca, gdy przez 24 godziny na kanale YouTube na żywo streamowali tajemnicze obrazki. Trzy miliony osób włączyło transmisję, co z kolei doprowadziło do zwiększonej popularności hashtaga #twenyonepilots na Twitterze i 150 tysięcy tweetów od najbardziej oddanych fanów. 

Z kanału z transmisją, fani przekierowywani byli na stronę https://usb.twentyonepilots.com/ z grą rzeczywistości alternatywnej, którą Zada opracował we współpracy z projektantem gier, Steve'em Petersem. Celem gry było odnalezienie 20 kodów, z których każdy otwierał wirtualny pen drive, na który fani mogli pobrać zdjęcia, materiały wideo, czy symbole pochodzące z osobistych telefonów muzyków. Każdy pen drive zawierał wskazówkę do kolejnej, coraz trudniejszej zagadki. Jeden z kodów ukryty był w napisach do oficjalnego teledysku "Level of Concern", a inny w spektrogramie załączonego pliku audio piosenki. Był też kod, który umieszczono w zepsutym pliku foto, który otworzony w edytorze tekstu pokazywał współrzędne różnych miejsc na świecie. Wpisanie ich w Google Maps, doprowadzało do kolejnego kodu. Fani, którzy zdołali rozwiązać wszystkie zagadki, odkryć wszystkie 20 kodów i dojść do końca gry, trafiali do kolejnej strony, gdzie mogli wysłać własne materiały do niekończącego się klipu "Level of Concern". 

Napisany i nagrany w trakcie pandemii Covid-19, "Level of Concern" od 6 tygodni znajduje się na szczycie listy przebojów Alternative Radio. Ponadto piosenka zgromadziła 150 milionów streamów na całym świecie. Oryginalnie utworowi towarzyszył oficjalny teledysk, zrealizowany ze stałymi współpracownikami Twenty One Pilots - Real Bear Media. Powstała również alternatywna wersja klipu, w którym udział wzięli przyjaciele i współpracownicy zespołu: Paul Meany (Mutemath), Jesse Blum (MisterWives) i Simon Jefferis. 

Pomysł na nową wersję teledysku powstał po zdalnym udziale Twenty One Pilots w programie "The Tonight Show starring Jimmy Fallon: At Home Edition". Występ, który można teraz oglądać na YouTube, przedstawia każdego z muzyków wykonujących piosenkę na świeżym powietrzu podczas dobrowolnej kwarantanny. Duet, który tworzą Tyler Joseph i Josh Dun, część zysków z "Level of Concern" przeznaczy na akcję Crew Nation, wspierającą technicznych pracowników imprez muzycznych, pozbawionych pracy w wyniku pandemii koronawirusa. 

"Level of Concern" to pierwsze nagranie Twenty One Pilots od czasu znakomicie ocenionego albumu "Trench" z 2018 roku. - "Trench" to doskonały przykład nieoczywistego mieszania gatunków i bogatego konceptualizmu, z których słynie Twenty One Pilots - pisał Billboard. 
W chwili premiery płyta pokryła się złotem i zapewniła nagrodzonemu Grammy duetowi najwyższą tygodniową sprzedaż w USA, rozchodząc się w nakładzie 175 tysięcy egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Album stał się również światowym fenomenem, osiągając dwa miliardy streamów na całym świecie i debiutując w top 5 list sprzedaży w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Norwegii, Szkocji, Szwecji, Australii, Nowej Zelandii i Holandii. 

Z "Trench" pochodzą m. in. przeboje "The Hype","Chlorine" i "Jumpsuit". Ostatni z nich stał się najszybciej awansującym hitem, który dotarł na szczyt zestawienia Alternative Songs listy Billboardu, a także zapewnił grupie czwartą nominację do Grammy (w kategorii Najlepsza rockowa piosenka). Na "Trench" znalazły się także wyróżniające się w zestawie utwory "Nico And The Niners", "Levitate" i "My Blood".

W ubiegłym roku płyta "Vessel" z 2013 roku zdobyła złoty i platynowy status, a każda piosenka z albumu pokryła się złotem, platyną lub wielokrotną platyną w USA. Kolejny krążek Twenty One Pilots, "Blurryface" (2015), był pierwszym w cyfrowej epoce, który osiągnął takie wyniki w 2018 roku. Tym samym duet z Columbus w Ohio okazał się pierwszym na świecie wykonawcą, któremu udała się ta sztuka. 

W ramach przełożonej na przyszły rok trasy, Twenty One Pilots 1 lipca 2021 roku wystąpią na festiwalu Open'er w Gdyni.


Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

Rob Flynn z Machine Head gościem Decapitated

2022-05-27

Dziś ma swoją premierę ósmy album studyjny Decapitated, zatytułowany „Cancer Culture”. Z tej okazji zespół opublikował klip do nowego singla, „Iconoclast”. Utwór zarejestrowano z udziałem wyjątkowego gościa – legendarnego Robba Flynna, lidera Machine Head.

Czytaj więcej...

Krystyna Durys zaprasza do Ritza

2022-05-27

Ukazał się klip do kompozycji "Puttin' On The Ritz" z nowej płyty trójmiejskiej wokalistki jazzowej Krystyny Durys zatytułowanej "At The Movies".

Czytaj więcej...

Suede wyda nowy album

2022-05-27

Album zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”.

Czytaj więcej...

EABS wyda '2061'

2022-05-26

Płyta "2061" ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej na białym winylu wraz z plakatem w wielkości B2 - według projektu Patryka Hardzieja. Premiera krążka zaplanowana jest na jutro.

Czytaj więcej...

Andy Fletcher nie żyje

2022-05-26

W wieku 60 lat zmarł klawiszowiec i współzałożyciel grupy Depeche Mode - Andy Fletcher.

Czytaj więcej...

Michał Salamon i Sabina mówią 'Do Widzenia'

2022-05-26

„Do Widzenia" to najnowsza, niezwykle poruszająca kompozycja Michała Salamona. Inspiracją do jej powstania stały się słowa wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do współpracy nad utworem Michał zaprosił wokalistkę i aktorkę SABINĘ (Sabina Karwala).

Czytaj więcej...

Anowa jest najbliżej siebie

2022-05-26

Ukazał się drugi singel krakowskiej wokalistki Agnieszki Nowakowskiej działającej pod szyldem Anowa.

Czytaj więcej...

Warszawskie Lato Na Pradze i krakowskie Lato Na Kamiennej zapraszają do zabawy

2022-05-25

Poznaliśmy rozkłady jazdy tegorocznych letnich koncertów w ramach cykli Lato Na Pradze (Warszawa) oraz Lato Na Kamiennej (Kraków).

Czytaj więcej...

Armia znowu opowie 'Legendę'

2022-05-25

W najbliższy piątek do sprzedaży trafi jubileuszowa edycja jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka, z okazji 30-lecia wydania albumu.

Czytaj więcej...

Pezet wyda 'Muzykę Komercyjną'

2022-05-25

W sieci ukazał się nowy teledysk Pezeta „Jan Paweł”, który zapowiada nową płytę rapera. Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu „Muzyka komercyjna”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania