Newsy muzyczne

Melody Gardot z pozdrowieniami z Paryża

Klip do „From Paris With Love” został nagrany zdalnie jako odpowiedź na globalny apel artystki i wezwanie do wspólnego nagrania utworu.

Światowej sławy wokalistka jazzowa, autorka piosenek i multiinstrumentalistka, Melody Gardot, zaprosiła muzyków z całego świata do udziału w zdalnym wykonaniu – w miejsce klasycznej orkiestry – jej nowego singla, zatytułowanego „From Paris With Love”.

Singiel jest również wyrazem wsparcia dla pracowników służby zdrowia i innych muzyków. Wysłano setki zgłoszeń, spośród których wybrano kilkanaście osób. Niezwykli muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Polski, Armenii, Korei Południowej, Japonii, Australii, Brazylii, Norwegii i nie tylko stworzyli unikatowy utwór. Nigdy wcześniej się nie spotkali, dla wielu z nich były to pierwsze nagranie po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 . W ten sposób Melody chciała także okazać wsparcie kolegom muzykom, którzy zostali w trudnej sytuacji. Wszyscy muzycy biorący udział w finalnym nagraniu zostali wynagrodzeni zgodnie ze standardami stawek dla muzyków w UK.

Za ostatecznym dobór muzyków odpowiedzialny był utytułowany team zdobywców statuetek Grammy: producent Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock), dyrygent, aranżer i kompozytor Vince Mendoza (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello) i legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra, Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Gardot była pierwszą Artystką, która nagrywała w Londyńskim studio Abbey Road od czasu lockdownu (studio zostało ponownie otwarte po ponad 10 tygodniach od czasu ogłoszenia pandemii, z zachowaniem zasad dystansu społecznego). Przede wszystkim jednak utwór „From Paris With Love” był zainspirowany światem podczas lockdownu i powstał tam gdzie Melody aktualnie przebywała: w Paryżu…with love.

Decca i Melody przekazują zyski z nagrania wpłacając minimum £0.50 na rzecz inicjatywy charytatywnej Protégé Ton Soignant za każde ściągnięcie nagrania w serwisach cyfrowych w UK i £0.20 za każde ściągniecie poza UK (lub za każde 150 odsłuchań).

 

Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania