Newsy muzyczne

Nowy klip hani rani

"Tennen" to tytuł nowego singla z płyty "Home" hani rani, która ukaże się na początku lipca.

hania rani: “Tennen" to najbardziej złożony, a jednocześnie jeden z moich ulubionych utworów z drugiego albumu pt. “Home”. Tytuł pochodzi od wyrażenia które odkryłam w zeszłym roku podczas mojej wizyty w Japonii. W języku japońskim  "Tennen” oznacza naturalny stan rzeczy, traktowanie ich takimi jakie są, bez zbędnych emocji. To określenie bardzo odpowiada moim wewnętrznym poszukiwaniom oraz doskonale opisuje atmosferę, którą chciałam zbudować w tej kompozycji. "Tennen" to czysty przepływ energii poprzez dźwięki. 

W ten sam, bardzo naturalny, sposób znalazłam reżysera teledysku - Tima Georgeson. Miało to miejsce w kwietniu kiedy wszyscy byliśmy zamknięci w swoich domach ze względu na kwarantannę. Pewnego dnia dostałam wiadomość od Tima odnośnie jego projektu “Truth in Fire” na temat pożarów w Australii. Podczas naszej rozmowy między Montrealem a Warszawą zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy - nie tylko przy projekcie Tima, ale również przy moim. Poprosiłam go o stworzenie oprawy wizualnej do kompozycji "Tennen", wierząc, że wielka wrażliwość reżysera na sprawy związane z naturą i klimatem i wyrażanie ich poprzez jego filmy, harmonijnie splotą się z moją muzyką.

W moim odczuciu, to co udało się nam stworzyć to nie tylko film ale też obraz nietypowej i niewygodnej sytuacji, w której znaleźliśmy się ze względu na pandemię i tego, że mimo niesprzyjających warunków i dzielących nas odległości, jesteśmy w stanie wspólnie działać. Świat zdaje się mały z takiej perspektywy, a to co sprawia, że staje się jeszcze mniejszy to właśnie sztuka i chęć tworzenia, nie zważając na przeciwności losu. Czuję ogromną radość mogąc obserwować jak ludzie odczuwają i interpretują moją muzykę, jak jeden utwór może uruchomić nowy strumień skojarzeń i połączeń w relacjach między ludźmi.” Foto: Marta Kacprzak

Pokrewne wątki:

Igo zaprasza na pierwsze tournee

2022-01-21

Wokalista znany z elektronicznego duetu Bass Astral x Igo, czy rockowego Clock Machine wyrusza w pierwszą solową trasę koncertową.

Czytaj więcej...

Kasia Moś złapała stopa

2022-01-21

Ukazał się nowy singel Kasi Moś "Autostop". Jest to zapowiedź jej nowej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

Czytaj więcej...

Lanberry w 'Nocnym Expressie'

2022-01-21

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i songwriterek otwiera nowy rozdział swojej kariery. Lanberry zmienia wytwórnię i wydaje nowego singla. Pierwszym utworem wydanym nakładem Agora Music jest "Nocny Express".

Czytaj więcej...

T.Love zapalił 'Pochodnię'

2022-01-21

Grupa T.Love wydała nowy singel "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni.

Czytaj więcej...

Nowy singel Hammerfall z Kingem Diamondem

2022-01-21

“Venerate Me” to nowy singiel Hammerfall z gościnnym udziałem Kinga Diamonda. Jest to zapowiedź nowego albumu Hammerfall "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego.

Czytaj więcej...

Meat Loaf nie żyje

2022-01-21

W wieku 74 lat zmarł wokalista i aktor Michael Lee Aday, znany jako Meat Loaf. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Czytaj więcej...

Kasai nagrała klasyk Noviki

2022-01-20

Ukazał się kolejny singel z płyty "Novika 2.0". Tym razem jest to nowa wersja utworu "She's Dancing" w wykonaniu Kasai.

Czytaj więcej...

BOKKA podała szczegóły nowej płyty i tournee

2022-01-20

Najbardziej tajemniczy zespół w Polsce powraca z czwartym, długo oczekiwanym albumem “Blood Moon”. Płyta ukaże się 25 lutego nakładem wytwórni [PIAS].

Czytaj więcej...

Band of Horses zapalił 'Światła'

2022-01-20

Ukazał się singel "Lights" zapowiadający nową płytę formacji Band of Horses "Things Are Great" (premiera 4 marca), która 15 marca wystąpi w warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

VooVoo na 'Łajbie'

2022-01-19

"Łajba" to pierwszy od 3 lat premierowy utwór formacji VooVoo. W utworze gościnnie wystąpiła Masha Natanson.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania