Newsy muzyczne

Alex Kapranos i Clara Luciani w duecie

Wokalista grupy Franz Ferdinand nagrał wspólnie z francuską wokalistką Clarą Luciani cover kompozycji "Summer Wine" z repertuaru Nancy Sinatry i Franka Sinatry.

Utwór zaśpiewany po angielsku i francusku został nagrany i zmiksowany w studiu Alexa Kapranosa w Szkocji i Zdar Motorbass w Paryżu, a towarzyszy mu czarujący teledysk wyreżyserowany przez Ryder The Eagle.

"W październiku Clara poprosiła mnie, żebym dołączył do niej na scenie Olympii w Paryżu, gdzie po raz pierwszy razem śpiewaliśmy Summer Wine” - mówi Alex. Oboje jesteśmy wielkimi fanami Lee i Nancy i cieszyliśmy się z interakcji, na którą pozwala ta piosenka. Clara przetłumaczyła refren na francuski, więc występ jest dwujęzyczny, co naprawdę pasuje do piosenki.

Kiedy zaczął się lockdown, zdecydowaliśmy się to nagrać - bardziej dla siebie niż kogokolwiek innego. Chcieliśmy stworzyć atmosferę wyimaginowanego świata z dala od ograniczeń, których doświadczaliśmy. Nie żebyśmy byli nieszczęśliwi, ale wyobraźnia jest najlepszym środkiem ucieczki i przygody. Został nagrany u mnie w Szkocji i zmiksowany przez naszych przyjaciół Antoine'a i Pierre'a w studiu Motorbass w Paryżu. Kiedy puściliśmy go naszym wytwórniom, zasugerowali, żebyśmy go wydali. Więc oto jest.

Uwielbiałem występować z Clarą - ma taki naturalnie piękny głos i świeże spojrzenie. Kiedy lockdown ustąpił, zebraliśmy się, aby nakręcić teledysk z naszymi przyjaciółmi Adrienem, Leo, Fioną i Hugo. Uwielbiam pomysły, które mieli, które pasują do nastroju piosenki i odzwierciedlają… cóż, naszą miłość do karaoke!". 


 


Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Sonic Records

Pokrewne wątki:

Mitch & Mitch odda hołd twórczości Ennio Morricone

2022-07-01

4 lipca ukaże się singel „Metti una sera a cena” Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico.

Czytaj więcej...

Kształt czaszki Małgoli, No

2022-07-01

Małgola, No zapowiada swój pierwszy polskojęzyczny album. 29 czerwca ukazał się drugi - po świetnie przyjętym "Graniu na Czas" - promujący go singiel zatytułowany "Kształt Czaszki".

Czytaj więcej...

Anowa zaprasza na hamak

2022-07-01

Ukazał się nowy singel krakowskiej wokalistki Anowej zatytułowany "Hamak". To kolejna piosenka, która znajdzie się na planowanym na jesień debiutanckim albumie artystki.

Czytaj więcej...

Sarha Crewe wylądowała na Marsie

2022-06-30

"Na Marsie" to nowy singel wokalistki, skrzypaczki i autorki piosenek Sarhy Crewe.

Czytaj więcej...

Ygor Przebindowski oddał hołd Mironowi Białoszewskiemu

2022-06-30

ukazała się czwarta autorska płyta znakomitego muzyka i kompozytora, Ygora Przebindowskiego. „Powidoki / Portrety – Miron Białoszewski” to projekt muzyczny poświęcony temu wybitnemu polskiemu poecie i pisarzowi w setną rocznicę jego urodzin.

Czytaj więcej...

Asia Nawojska przedstawia nowy singel 'Ja Rzeka'

2022-06-30

„Ja Rzeka” to najnowszy utwór Asi Nawojskiej. Artystka nie tylko napisała muzykę i tekst, ale odpowiada także za reżyserię teledysku towarzyszącego piosence.

Czytaj więcej...

ARS LATRANS Orchestra o poszukiwaniu miłości

2022-06-29

"Sorry, wyszłam już" to nowy singel promujący nadchodzącą drugą płytę projektu Ars Latrans. Jest to utwór opowiadający o nieustannych poszukiwaniach utraconej miłości, która niespodziewanie zniknęła.

Czytaj więcej...

Ugorna przedstawia swoją 'Nową Herstorię'

2022-06-29

UGORNA prezentuje swój debiutancki album pt. Nowa herstoria - opowieść o kobiecości, która jest drogą do prawdy o samej sobie. Premiera odbędzie się w najbliższy piątek.

Czytaj więcej...

Ostateczny skład katowickiego OFF Festival 2022

2022-06-29

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

Czytaj więcej...

Bezkompromisowe ogłoszenie tegorocznej edycji Soundedit Festival

2022-06-28

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit tym razem odbędzie się w listopadzie. Pierwsze festiwalowe ogłoszenie to zestaw zespołów, dla których zwrot „muzyczny kompromis” znaczy tyle co nic. 4 listopada (piątek) w Klubie Wytwórnia pojawi się Dezerter. Obok polskiej grupy wystąpią anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?!, Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania