Newsy muzyczne

Nubya Garcia wyda album "Source"

Wielokrotnie nagradzana saksofonistka i kompozytorka Nubya Garcia wydaje nowy album „Source” w Concord Jazz.

Wielokrotnie nagradzana saksofonistka i kompozytorka Nubya Garcia powraca wraz ze swoim długo wyczekiwanym debiutanckim albumem, „Source”. Jej pierwsze nagranie w Concord Records, ukazujące się pod legendarnym szyldem Concord Jazz, będzie miało swoją premierę 21 sierpnia 2020 roku. Garcia wyprodukowała ten album we współpracy z cenionym producentem Kwesem (Nérija, Bobby Womack, Solange). Garcia występuje na nim z muzykami w składzie: Joe Armon-Jones (instrumenty klawiszowe), Daniel Casimir (gitara basowa) i Sam Jones (perkusja).
 
Album „Source” ukazuje się po wydanej przez nią w 2018 EP-ce, „When We Are”, której tytułowy utwór został opisany przez „The New York Times” jako „pulsujący życiem” i uznany za jeden z najlepszych utworów 2018 roku przez stację NPR. Jej debiutancka EP-ka, „Nubya’s 5ive”, która wyszła w 2017 roku, została okrzyknięta przez The Vinyl Factory „nadzwyczajną” i wyprzedała się na winylu w ciągu 24 godzin.
 
W 2018 roku Garcia pojawiła się również na pięciu z dziewięciu utworów kompilacji „We Out Here”, projekcie specjalnym niezależnej wytwórni Brownswood, poświęconej młodej i ekscytującej londyńskiej scenie jazzowej. Artystka jest zdobywczynią nagrody Jazz FM Breakthrough Act of the Year oraz nagrody Sky Arts Breakthrough Act of the Year, które zostały jej przyznane w 2018 roku, a także Jazz FM UK Jazz Act of the Year Award w kolejnym roku.
 


Foto: Adama Jalloh
Źródło: Universal Music Polska

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Jakub Skorupa zaprasza na 'Barbórkę'

2021-12-02

Nowy singel artysty okrzykniętego kandydatem do Polskiego Debiutu Roku oraz plan jego pierwszej trasy koncertowej.

Czytaj więcej...

Sorry Boys jadą na święta do domu

2021-12-01

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na Święta, do której powstał klip zrealizowany na ulicach nocnej Warszawy.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły festiwalu World Wide Warsaw 2022

2021-12-01

Przyszłoroczna edycja World Wide Warsaw odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w kilkunastu lokalizacjach na terenie stolicy.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania