Newsy muzyczne

Cabaret Voltaire wróci po 26 latach

Album "Shadow of Fear" trafi do sprzedaży 20 listopada.

Materiał na płytę został zarejestrowany w Western Works Studio, w miejscu w którym powstało wiele płyt Cabaret Voltaire. 

„Shadow OF Fear” to pierwsze wydawnictwo Cabaret Voltaire z Richardem H. Kirkiem jako jedynym członkiem zespołu. Efektem jest album, który wymyka się jakimkolwiek kategoryzacjom. Tożsamość Cabaret Voltaire jest głęboko zakorzeniona  w jego rdzeniu i nawiązaniach do muzyki z nurtu techno, dubu, house, Kosmische Music lat 70-tych . To podróż przez historię muzyki elektronicznej , która dociera do nowej destynacji. 

Cabaret Voltaire zawsze wyprzedzał swoje czasy i nowy album kontynuuje tę ewolucję. 

"Album został ukończony w momencie nastania tych dziwnych czasów. Dlatego tytuł „Shadow Of Fear” wydaje się być bardziej trafiony niż można się było tego spodziewać. Obecna sytuacja nie miała większego wpływu na moje działania, ale być może z uwagi na moją paranoiczną naturę można odnaleźć na płycie pewne wskazówki o tym, że świat zmierza w złym kierunku. Surrealizm również był zawsze obecny w twórczości Cabaret Voltaire i tego z całą pewnością nie zabraknie na płycie” - mówi Kirk. 

Genezą nowego albumu był berliński festiwal Atonal w 2014 roku, na którym Kirk zagrał pierwszy solowy koncert pod szyldem  Cabaret Voltaire. Występ ten zapoczątkował nową erę zespołu z Sheffield, którego wpływy na muzykę elektroniczną, post-punkową i industrialną pozostają obecne do dziś. 

„Zacząłem tworzyć utwory pod występy na żywo. Za każdym razem, gdy grałem koncert w nowym miejscu, powstawała świeża kompozycja” - mówi Kirk. 

Ostatnia płyta Cabaret Voltaire "The Conversation" ukazała się w 1994 roku. 


 

 


Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

MIN t wydała drugą płytę

2021-11-26

Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.

Czytaj więcej...

ECM Warsaw Festival już za tydzień

2021-11-26

ECM Warsaw Festival 2021– muzyczne święto z legendarną monachijską wytwórnią ECM Records w tle ponownie w Warszawie w dniach 3-5 grudnia.

Czytaj więcej...

Krysztaliczna reedycja pierwszej płyty Maanamu

2021-11-25

40 lat temu na rynku ukazał się pierwszy długogrający album zespołu Maanam. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiała się limitowana wersja albumu wytłoczona na krystalicznym winylu.

Czytaj więcej...

Portico Quartet przyjedzie do Warszawy

2021-11-25

Portico Quartet powracają na jedyny koncert do Polski. Londyńczycy odwiedzą Warszawę 26 kwietnia 2022 roku w ramach promocji najnowszego albumu “Monument”, który został nominowany do nagrody Mercury Prize.

Czytaj więcej...

Karo Glazer nagrała świąteczną piosenkę

2021-11-25

Po otrzymaniu prestiżowej nagrody w konkursie International Songwriting Competition i reedycji płyty “NORMAL”, Karo Glazer wydała świąteczny singel: „So This Is Xmas”.

Czytaj więcej...

Working Men's Club zagra w Warszawie

2021-11-25

5 marca w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjska post-punkowa grupa Working Men's Club.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania