Szwedzkie Smash Into Pieces zapowiada nowy album

Już 28 sierpnia ukaże się długo wyczekiwany piąty w dorobku studyjny album szwedzkiej formacji Smash Into Pieces.

Płyta zatytułowana jest “Arcadia” i zaprasza słuchacza w niezwykłą podróż do świata, w którym rzeczywistość to gra, gra w świecie Arkadii. Fani mieli już okazję usłyszeć 7 singli z tego krążka i wszyscy zastanawiają się, jak brzmi pozostałe 6 utworów.

Zapowiedź całej płyty można obejrzeć tutaj.

Wśród klipów, które promują ten album, znalazł się teledysk do utworu “Let Me Be Your Superhero”,  natomiast jednym z najnowszych obrazów, jest video do utworu “Big Bang”.


We wrześniu zeszłego roku zespół opublikował pierwszego singla z nowej płyty, tytułowy numer “Arcadia”, a wkrótce pojawiły się 2 kolejne kompozycje (“Ego” oraz “Mad World’).

Z każdym wydanym singlem grupa ujawniała kolejny element “cyfrowej układanki” świata Arkadii, ukazując go w  mini – opowieściach, które rozgrywają się w równoległym, cyfrowym świecie. Piosenki, testy, oraz teledyski zaczęły kształtować toczącą się historię wewnątrz wirtualnej rzeczywistości, w cyfrowym świecie. I w taki oto sposób narodził się ŚWIAT ARKADII.

W 2020 rok zespół wszedł z impetem:  grupa wydała 6 singli, zagrała 30 koncertów, formacja ogłoszona została również jako gość specjalny Within Temptation i Evanescence na trasie Worlds Collide Tour. A już 28 sierpnia   ukaże się piąty album grupy, “Arcadia” i każdy będzie mógł przekonać się, jak zakończy się historia Arkadii.

Smash Into Pieces to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się skandynawskich kapel na polu alternatywnego rocka. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, 20 singli, ponad 120 mln odtworzeń na Spotify i  ponad 60 mln odtworzeń klipów na You Tube.

Historia grupy sięga 2009 roku, kiedy doszło do spotkania kilku zróżnicowanych indywidualności. Założycielem zespołu był gitarzysta i basista Benjamin ”Banjo” Jennebo, a skład grupy wkrótce uzupełnili: Per Bergquist, Chris Adam Hedman Sörbye oraz The Apocalypse DJ. W rodzinnej Szwecji przełom w karierze grupy nastąpił w 2015 roku za sprawą drugiego krążka formacji, “The Apocalypse DJ”, a w kolejnych latach grupa miała okazję koncertować na wspólnych trasach z takimi gwiazdami jak Alter Bridge, Within Temptation czy Halestorm. W 2017 roku ukazał się kolejny album kapeli, “Rise & Shine”, dzięki któremu zespół zaistaniał na międzynarodowej scenie. W kolejnym już roku swoją premierę miał czwarty album w dorobku grupy, “EVOLVER”, na Spotify zespołu słuchało już 500 tys. fanów miesięcznie, a obecnie liczba ta sięga prawie 250 000 odsłuchów dziennie.

Zamów płytę tutaj: https://orcd.co/qozm755

Website by p3a